| klau95 a întrebat:

Este bun batonu Protein-R si soia(snitel) pentru antrenament?
Si cate proteine pe zi imi recomandati la 66 kg? si ce mancaruri?

13 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Este bun la gust Protein-R daca ne luam dupa eticheta, are 16 g de proteina. Pt banii astia 1.6 lei cat e pe site de la REDIS e un pret rezonabil. http://antrenorpersonal.wordpress.com/

| klau95 explică (pentru naf29):

Majoritatea zice ca astea de la redes sunt nasoale.dar protein-r dc nu ar fi bun? Pot manca si pe langa o mancare buna nu doar un baton.

| naf29 a răspuns (pentru klau95):

"Majoritarea" spun pentru ca: 1. NU au incercat, si doar au auzit sau 2. Au incercat si nu au ajuns peste noapte "Mr. Olympia". Batonul la gust este ok, parerea mea. Nu vei obtine rezultate extraordinare de la el, daca asta astepti. Eu folosesc batonul imediat dupa sala, ca nu am timp 1-2 ore sa merg sa mananc si il folosesc pe post de "gustare". Asa iti recomand si tie. Dupa o ora de la masa sa il folosesti ca si gustare intre mese.

| oOoRubyoOo a răspuns (pentru naf29):

Am incercat, si am incercat mai multe tipuri de batoane decat vei incerca tu vreodata.
tu stii macar despre ce vorbesti?
stii ce inseamna pentru cei de la Redis proteina de calitate?
Inseamna lapte praf amestecat cu zahar si cele mai ieftine combinatii pentru a obtine cat mai mult produs la cel mai mic pret
Nu trebuie sa devii Mr. Olympia ca sa iti dai seama ca un produs este de rahat

Tu de ce crezi ca batoanele Optimum Nutrition costa 7 lei unu?

Am mai raspuns la intrebare daca vrei supliment ieftin si calitate, baga lapte, ai proteina si carbohidrati (din lactoza).
Poti lua lapte de la tara daca ai, si va fi mult mai bun decat cel de pe piata.

| naf29 a răspuns (pentru oOoRubyoOo):

"Prietenas" poti sa mananci cat vrei tu, de la redis si de la toate firmele de suplimente. Batoanele de la Optimum Nutrition sunt tot din import, deci pretul e crescut. Oricum adevarul este ca nu exista supliment ieftin si bun. Exista doar mancare, cum ai spus si tu : "baga lapte, ai proteina si carbohidrati (din lactoza).
Poti lua lapte de la tara daca ai, si va fi mult mai bun decat cel de pe piata."
P.S. Mr. Olympia nu va ajunge nimeni de aiciwinking nu cred ca suntem hotarati sa facem un sacrificiu asa de mare.

| oOoRubyoOo a răspuns:

Tot ce inseamna Redis e o porcarie, tot ce inseamna romanesc in general e o porcarie dar aia chiar intrec limitele la calitatea produselor.
intre 1 si 2 grame de proteine pe kilocorp
soia(snitel)? nu...
pentru antrenament iti trebuie niste carbohidrati simplii gen zahar(fara a exagera) pentru a oprii din catabolism, imediat dupa antrenament proteine de calitate fie supliment(zer) fie mancare gen piept de pui,peste. Dupa antrenament este de asemenea important sa iei carbohidrati nu doar proteine, daca ai folosit carbohidrati in timpul antrenamentului, dupa foloseste ceva complex gen orez brun, fulgi de ovaz, daca nu ai folosit in timpul antrenamentului atunci carbohidrati simplii(miere, zahar)

| klau95 explică (pentru oOoRubyoOo):

Ok mersi dar batonu Protein-R e bun? pentru proteine ca alta anternativa mai usoara sa fac rost de proteine nu mai stiu.
Batonu e f.ieftin cat despre celalate nu pot lua pui in fiecare zilaughingSi cam putine mancaruri care dau rezultatesad

| oOoRubyoOo a răspuns (pentru klau95):

Vrei proteine de calitate si ieftine? o cutie de lapte costa maxim 35 de mii.
Ai acolo 32 de grame de proteine de buna calitate de asemenea ai si carbohidrati din lactoza din lapte care este un zahar.

Suplimentul perfect

| nesuferit a răspuns:

Ai nevoie de 132 g proteina pe zi
redis sunt praf recomand niste batoane de la pronutrition sunt 3.5 lei pe siteul lor

| klau95 explică (pentru nesuferit):

Se gasesc in supermarketuri sau in magazine? sau fac comanda dupa site?

| nesuferit a răspuns:

Http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_id=452
au destul de putina proteina
http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_id=392
recomand asta pentru crestere in masa, la buget destul de redus

| joe2011 a răspuns:

Iti trebuie 1g de proteine pe kilocorp pe zi(daca vrei sa fi normal) daca vrei rezultate iti trebuie cam 1, 5----2 nici prea multe nu sunt bune.sallut!

| heartseeker a răspuns:

Este destul de bun am inceput si eu sa iau de o saptamana, iau cate 2 pe zi da nu prea recomand pentru ca contine zahar si nu-i chiar sanatos pentru organism oricum eu mai am 4 batoane si o sa imi cumpar animal pack ala contine doar vitamine si ajuta si la dezvoltare chiar recomand
PStongueroblemele de sanatate se rezolva la doctor.