| qieiqpalz a întrebat:

Salut,eu fac de cam o lună flotari zilnic ..si am inceput lucru in constructii si nu voi mai avea timp/chef sa mai fac..presupun ca imi va ramane forta acumulata nu?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci în continuare, după lucru ca să te menții.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mișcarea făcută în flotări nu prea se întâlnește la cărat/ridicat diverse, deci vei pierde parțial antrenamentul, și mai ales pieptul, dacă se modelase.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce forta sa acumulezi de la niste amarate de flotari?
Antrenamentul pentru forta e complet diferit.

Invata sa te antrenezi si sa te alimentezi (fara suficiente proteine, nu faci forta nici cu 20 de ani de antrenamente).

| Ineys a răspuns:

Stai linistit ca daca te apuci sa faci/cari la betoane te ajuta mai mult decat flotarile. Lasa betoniera deoaparte si baga la lopata, sa vezi ce iese.

| siriusblack98 a răspuns:

O luna de flotari = absolut nimic.Ce forta acumulata dupa 1 luna de flotari?! laughing

| qieiqpalz explică (pentru siriusblack98):

Prietene baga si tu o luna si vezi cum te simtiwinking

| siriusblack98 a răspuns (pentru qieiqpalz):

''Prietene'' practic bodybuilding-ul de 10 ani de zile.In programul meu a intrat intotdeauna atat antrenament cu greutati cat si calisthenics. Cred ca stiu mult mai bine decat tine ce inseamna o luna de flotari. Bine, nu stau sa intru in discutii cu oamenii care au impresia ca vor obtine rezultate de Mr. Olimpya cu flotari si se mai dau si destepti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Esti putin penibil cu O LUNA si un antrenament atat de prost.
Pentru cultura ta generala, pe care clar NU O AI, muschii se dezvolta in zilele de pauza, NU cand ii lucrezi.

In sportul asta mai des = MAI PROST, nu mai bine.

Greseli tipice de incepatori firavi...

| Digikey a răspuns:

Forta acumulata se mai numeste si burta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa face toata lumea sport cateva luni maxim si dupa ramane toata viata bine. Nu merge asa : ). Daca nu o sa mai faci nimic cu muschii respectivi, o sa atrofieze. As zice ca in constructie ii lucrezi, dar daca esti ca toti constructorii pe care ii vad: dormind, la bere, stând, vorbind etc. atunci da, o sa ajungi ca inainte.

| VI3 a răspuns:

Salut! Încearcă să faci mai multe tipuri de flotări, dar și cu greutăți. Ia un rucsac și pune în el niște greutăți:cărți, sticle cu nisip, găsești tu ceva.
Poți face și flotări între scaune. La muncă, când ai pauză poți face flotări. Nu este nici-o rușine să faci sport. Baftă!

| dbigiu84 a răspuns:

Facand flotari zi de zi, intaresti rezistenta.Sa zicem ca ai inceput din prima zi cu 10 flotari, si in ziua 30 ai ajuns sa faci 40. Daca nu o sa le mai faci regulat, da, iti vei pierde rezistenta de a mai face 40, sau in cazul tau cate faci tu acum.

| HanszmR a răspuns:

In mod normal forta se va mai diminua. Dar faptul ca o sa lucrezi in constructii te va ajuta pentru ca acolo iti faci forta vrand nevrand. Acasa poti lucra picioarele si abdomenul ca o completare