| Lio a întrebat:

Salut,

Eu fac sala din nou de aproximativ 2 luni, destul de intens, iau proteine - izolat de mazăre, pentru că sunt vegetarian.

Vreau să mai scad câteva kg, normal că vreau să pun și masă musculară. Recent am pus o întrebare aici și am aflat că ar fi utila carnitina (L-carnitina).

1. Pe aceasta o pot combina cu proteinele?
2. Câtă carnitină trebuie să iau pe zi? Și le pot lua pe amândoua înainte de sală/activitatea sportivă? Și cam cât timp se ia carnitina? happy
3. Aș putea combina și carnitina cu creatina și proteinele?

Mulțumesc mult de răspunsuri!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"Vreau să mai scad câteva kg, normal că vreau să pun și masă musculară" -> ti s-a mai explicat deja ca asta e o ABERATIE.

Dar, daca atat e nivelul tau de inteligenta...

| Lio explică (pentru Cosmin86):

Da, brotheraș, sunt prost rău. laughing))
Mersi tare că mă luminezi.

Răspuns utilizator avertizat