| antoniaadriana21222004 a întrebat:

Salut.Eu nu ma pricep deloc la ora de sport si exercitile predate.
problemele sunt acestea:
-la incalzire nu fac bine niciodata mai mult de jumatate
-mingea nu o pot prinde si nici arunc bine...cand incerc sa o prind parca bat din palme
sa sar coarda, sa sar peste capra, sa sar peste lazi(ca un fel de capre sare au tot spatiul dintre picioare acoperit cu lemn) nu po
-la gimnastica nu ma pricep...si cand zic ca nu ma pricem inseamna ca nu pot sa fac nici exercitile de clasa intai
-la jocurile sportive sunt praf(la toate in afara de rwigby...la ala cat de cat ma pricep
-viteza nu am
-de sarit mai mult de 5 cm nu pot sa ma desprind de sol(vorbesc serios)
-norma la gimnastica nu am dato din probleme medicale(eram 'pe rosu'), la rezistenta 4 si la viteza am luat 4.
Nu sunt grasa sa nu ma pot nici misca(bine...asa cred...am 12 ani 160 cm inaltime si intre 50-55 kg) sau sa nu fi iesit toata copilaria din casa pentru ca am avut o copilarie foarte activa si am petrecut cea mai mare parte din zi afara.
Va rog daca stiti spuneti-mi ce trebuie sa fac pentru a ma pricepe la sport.deci ma puteti ajuta cu niste sfaturi sau site-uri care cotin rezolvarea acestei probleme?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poti sa lucrezi cateva ore suplimentar zilnic in timpul liber pentru a putea face acele exercitii sau poti alege calea cea usoara si preferata de foarte multi: scutirea medicala.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai fa exercitiile si ce mai trebuie acasa ca sa devii din ce in ce mai buna la ele.
Unii oameni nu sunt buni la sport, dar nu inseamna ca nu pot deveni, trebuie doar sa exersezi.
Fa antrenamente zilnic, metine-te in forma si vei deveni mai buna la ele. Bafta!

| mihaialexandru8 a răspuns:

Salutare,
arunca un ochi aici www.fit4success.ro
daca crezi ca te pot ajuta cu ceva te rog sa-mi scrii.
spor

| antoniaadriana21222004 explică (pentru mihaialexandru8):

Pai aici am gasit maimulte articole...pe care ar trebui sa o citesc?