| Bogdaaan a întrebat:

Salut, fac sala de ceva timp. As vrea sa-mi spuneti daca este OK acest program. Urmaresc sa cresc in masa.
Luni: Piept + Biceps
Marti: Spate + Trapez
Miercuri: Abdomene + 20 minute cardio
Joi: Umeri + triceps.
Vineri: Picioare + Gambe
Sambata: Nu am nimic in program.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Normal ca NU e ok.

luni : biceps
marti : spate ( unde intra bicepsul ).

Deci, se intampla 2 lucruri :

1. afectezi cresterea bicepsului ( il lucrezi indirect la 1 zi dupa antrenamentul direct )
2. afectezi antrenamentul spatelui ( bicepsul nu este refacut in doar 24 de ore si o sa-ti afecteze antrenamentul ).

Inverseaza marti cu vineri.

| Bogdaaan explică (pentru Cosmin86):

Imi poti recomanda/face tu un program de antrenament? Daca te rog frumos. apreciez. Tin sa mentionez ca fac sala de aproape 2 ani...

| iuli000 a răspuns (pentru Bogdaaan):

Daca faci sala de 2 ani cum te-ai simțit cu acest program?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdaaan):

Pai ti-am zis, inversezi marti cu vineri la programul tau.

Adica marti faci picioare +gambe si vineri faci spate+Trapez.

| Bogdaaan explică (pentru Cosmin86):

Dar daca as inversa Luni cu MArti, ar fi ok? Ce zici?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdaaan):

Da, e mai ok. Ca bicepsul intra secundar la spate, si nu il afecteza asa mult ca-l lucrezi dupa.

20 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Gambele intra in categoria picioare iar trapezul intra in categoria spate wtf...Deci tu ai luni Piept+biceps, marti ai spate, miercuri abdomene si cardio, joi umeri si triceps si vineri picioare.E bunicel pentru un incepator.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Sa nu uiti sa si mananci sanatos, si este programul perfect

| Cosmin86 a răspuns (pentru XxTerrorxX2):

Serios? biceps in ziua de dupa spate? Asta e programul "perfect"?

Daca nu stii NIMIC, de ce iti dai cu parerea?

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru Cosmin86):

Este părerea mea. Daca nu iti convine, nu e treaba mea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru XxTerrorxX2):

Ai vreun pic de experienta in domeniu? Sau parerea ta e bazata pe ZERO experienta si ZERO studii in domeniu?

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu nu mai am ce sa iti spun. Daca vrei cearta, cauta pe altcineva.
Invata sa accepti parerile altora

| Cosmin86 a răspuns (pentru XxTerrorxX2):

Invata sa te DOCUMENTEZI inainte sa-ti dai cu parerea.

Bicepsul PARTICIPA la antrenamentul spatelui si are nevoie de 48 de ore sa se refaca ( poate mai mult ).

Daca tu luni faci biceps si marti spate, se intampla 2 lucruri :

1. afectezi recuperarea ( si cresterea ) bicepsului
2. afectezi antrenamentul spatelui ( care o sa fie limitat, din cauza faptului ca bicepsul este obosit ).

Deci :

pasul 1 : TE DOCUMENTEZI, ca stii sa citesti
pasul 2 : abia apoi iti dai cu parerea

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai terminat? Am inteles, acum poti sa închei subiectul asta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru XxTerrorxX2):

Cand o sa ai 10 ani de sala + nutritie atunci sa-ti dai cu parerea.

Si da, am incheiat.

Copii mici si firavi, isi dau ei cu parerea!

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru Cosmin86):

Omule,invata sa te opresti. Eu am zis ca este on program ok, si nu îmi pasa daca te deranjează sau nu.
Nu te obosi sa îmi mai dai reply, ca nu iti mai răspund.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Sa nu crezi ca toata lumea face cum crezi tu sau cum faci tu. Nu stii sa te opresti omule? Iti ceri blockul, si după nici nu lasi omul in pace. Termina mă odată, nu vezi cat de cinic esti? Sau asa este stilul tau de rezolvare a problemelor?

| iuli000 a răspuns:

1 e un program bun
2 pune ceva ușor sâmbătă si duminica o plimbare
3 NU uita de o alimentație echilibrata si sănătoasă!
Funda daca vrei.

| Cosmin86 a răspuns (pentru iuli000):

Serios? E un program bun?

Luni biceps si marti spate si tu spui ca e bun?

Tu GANDESTI inainte sa spui ceva?

| XxTerrorxX1 a răspuns:

Programurile sunt ok, dar conteaza si ce mananci. Tre sa mananci sanatos. Si Sambata si Duminica poti face alergari.

| denyssss a răspuns:

De dorit sa mergi la sala cite 2-3 ori pe saptamana nu mai mult. si odata pe luna sa dai din greu la toate grupele de muschi, ar in rest asa mai slabut pentru a nu iti forta fara sens organizmul.