| JockerStoica a întrebat:

Care dintre cele doua programe de mai jos este mai bun la sala pentru a creste in masa musculara?

Program 1: Luni Piept
Marti: Brate
Miercuri: Spate
Joi: Umeri si trapez
Vineri: picioare
Sambata si Duminica pauza.

Program 2: Luni Piept+biceps
Marti: Spate+triceps
Miercuri: Pauză
Joi: umeri si trapez
Vineri: Picioare
Sambata si duminica pauza.

Care program credeti ca este mai bun daca eu sunt slab si vreau sa cresc in masa musculara?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Amandoua sunt perfecte. Ceea ce nu intelegeti voi incepatorii e faptul ca ''magia'' nu se petrece numai in sala. E vorba de 1/3, alimentatia si odihna sunt la fel de importate.
Vad ca imbina piept cu biceps si spate cu triceps, eu as face piept triceps si spate biceps, dar e ok si asa. La fel vad ca nu are abdomen si antebrat. Stiu ca se lucreaza amandoua grupe facand celelalte, dar eu personal as face loc si pentru astea.
Fa un program timp de o luna jumate, doua si celalalt dupa tot la fel, iar dupa vreo 3 luni cauti altele, mai sunt o gramada diferite.

4 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Sunt la fel de slab ca tine, si deja fac sala si lucrez exact dupa programul al doilea, insa cu pauzele e mai complicat ca ba se iveste ceva ba altceva si rare ori merg zile la rand

| Otto19 a răspuns:

Nici unul, asta e cel mai bun
Luni : Piept, triceps, abdomen
Marti : Spate. biceps. trapez
Miercuri : Cardio sau pauza
Joi : Picioare, umeri, gambe
Vineri : Exerciti hiit
sambata duminica : pauza
Este ce`l mai folositor
Si manaca mult si sanatos

| Otto19 a răspuns:

Hiit e bun la definire, iar cardio e sanatate curata

| Gabriel_Mihnea_1998 a răspuns:

Ambele sunt bune daca stii sa faci corect. Nu conteaza programul cat conteaza ce mananci si ce greutati folosesti!

Ti.l recomand pe al doilea pentru inceput, iar cand incepi sa mai cresti sa treci la primul... Dupa 6 luni recoamand!

Sper ca te.am ajutat. Funda?