| Criss_1252 a întrebat:

Fac sala de ceva vreme. Iar ca tot a venit vara, toti vrem sa aratam mai bine, insa eu sunt mai norocos asa ca am facut intindere acum 40-50 de zile asa ca nu am putut face abdomene deloc iar piept, foarte putin. In fine. "Norocul" a revenit asa ca mi-am rupt mana.
Ce sa fac sa nu scad prea mult in masa musculara in astea 21+ zile?
Mentionez ca am luat si proteine Gain Fast, maxim 3 cupe pe saptamana a cate 30 grame/cupa
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu cu abdomene si "piept" ( probabil flotari ) vrei sa pui masa musculara?

Apuca-te de sah

| Criss_1252 explică (pentru Cosmin86):

Esti cam prost... mai bine nu raspunzi.
Am zis ca acele grupe le-am facut putin sau deloc. Completam "povestea".
Doamne ce oameni...Copil de 12 ani care comenteaza aiurea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Criss_1252):

Am 10 ani de sala, in curand o sa am 12, cum spui tu... doar ca n-o sa fie varsta, ci experienta de sala.

Copil mic si firav, asa se face forta si masa:
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Si mai adaugi mersul fermierului + cataratul pe franghie.

+ evident, 5-6 fripturi pe zi, 20-30 de oua pe saptamana + multe alte mancaruri bogate in proteine ( dar si cu ceva carbo ).

p.s. : vezi profilul meu, cu peste 20.000 de raspunsuri ( aici si pe culturism.ro ) TOATE la nutritie si sport...

DEci da, sunt un copil de "12 ani" care comenteaza aiurea unuia care face ABDOMENE ( cele mai PROASTE exercitii )...

| Criss_1252 explică (pentru Cosmin86):

Bai Cutler... Eu am zis de abomene si piept ca nu am putut face din cauza unei intinderi in dreptul inimi (COMPLETAM FAZA CU "NOROCUL" IN P*M...)
Intrebarea mea a fost daca pot face ceva sa nu scada masa musculara (na prostule, adica umerii, bratele, spatele si coapsele...) cat timp voi sta "pe banca" pana se reface osul...
Iar tu un frustrat culturist "de 10 ani"... raspunzi cu "Tu cu abdomene si "piept" ( probabil flotari ) vrei sa pui masa musculara?

Apuca-te de sah"
Zau, nu te inteleg.

| Criss_1252 explică (pentru Criss_1252):

Ma rog, undeva sub inima
http://postimg.org/image/wrqa5py1l/