| Aliadiere a întrebat:

Fac sala de 2 ani si jumatate am 80 kg, 195 inaltime. Cand m-am apucat de sala aveam 180 si 62kg. Am crescut greu in masa sunt ectomorf. Greu dar am pus masa de calitate fibra.Am luat multe gainere precum rapid mass, pro mass, gain fast, pro gainer dar si creatina xplode glutamina. Mi-a mers destul de bine dar de la un timp numai cresc in masa doar in forta. As vrea sa iau pro mass 6kg 3 portii pe zi a cate 2 cupe, milk and egg seara o cupa 30 g si 10 g de creatina pe zi + 3 mese pe zi. Pana acuma am luat doar 2 portii pe zi de proteine atata Ce spuneti?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Te complici prea mult, ia asa :

1. un pre-workout bazat pe o matrice de creatina ( 5 tipuri diferite de creatina ) sau oxid nitric ( recomand no-explode de la bsn )

2. un post-workout gen serious mass sau chiar cell-tech sau cell mass

Astea iti ajung. O sa te coste cam 350-400 de lei cele 2 produse, dar merita banii.

Astea + mancare ca lumea.

| Aliadiere explică (pentru Cosmin86):

Numai vrea frate sa iau pre-workout ca mi-ai invatat corpu cu ele si nu e bine cand numai iau trag mai putin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aliadiere):

Atunci, bsn-cell mass ( dupa antrenament ) si milk & egg sau casein protein inainte de culcare.

Si ramai la 5 gr de creatina pe zi, e suficient.

| David1994 a răspuns:

Nu sunt mare expert dar eu zic sa le mai raresti. o sa iti distrugi ficatu happy

| Aliadiere explică (pentru David1994):

Ficatul meu rezista la orice, e antrenat doar nu bag steroizii si alte prostii sa il termin

| Vasea96 a răspuns:

Ti-as recomanda NaturalPlus RAPID MASS, e foarte cool, si te-as sfatui sa ai 5 mese pe zi, minimlaughing)) bafta