| Aliadiere a întrebat:

Fac sala de 2 ani si jumatate am 80 kg, 195 inaltime. Cand m-am apucat de sala aveam 180 si 62kg. Am crescut greu in masa sunt ectomorf. Greu dar am pus masa de calitate fibra.Am luat multe gainere precum rapid mass, pro mass, gain fast, pro gainer dar si creatina xplode glutamina. Mi-a mers destul de bine dar de la un timp numai cresc in masa doar in forta. As vrea sa iau pro mass 6kg 3 portii pe zi a cate 2 cupe, milk and egg seara o cupa 30 g si 10 g de creatina pe zi + 3 mese pe zi. Pana acuma am luat doar 2 portii pe zi de proteine atata Ce spuneti?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FitMonkey a răspuns:

Ideal ar fi sa iti schimbi programul din 3in3 luni (ordinea si exercitiile)

3 mese pe zi e mult prea putin ideal ar fi sa mananci din 3in3 ore(5-6 mese/zi)

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Parerea mea de instructor de culturism e ca mai bine te drectionezi spre alt sport,canotaj, baschet, handbal, chetuiesti prea multi bani pe suplimente, impacate cu ideea ca esti un hard gainer.