| Sportfreak a întrebat:

Salut, fac sala de un an jumatate, de la 50kg am ajuns la 68kg
de la un timp simt ca numai fac febra musculara la triceps, biceps sau gambe si simt ca si cum am stacnat.
Parca numai pun masa musculara pe mine, e de la prea putina,, mancare'?' sa maresc portia de carbs si proteine?
PS: programul antrenamentului il schimb in fiecare luna.

1 răspuns:
| Ωmega a răspuns:

Atat dieta cat si programul se modifica si conform kg-elor cat si a varstei din momentul respectiv. Totul se face progresiv insa nu direct proportional. Daca faci febra inseamna ca incepi sa arzi mai multe calorii decat bagi. De recomandat ar fi sa incepi progresiv sa maresti sursele de proteine si carbohidrati insa cate putin, suficient cat sa-ti observi schimbarile in organism. Oricum 18 kg in 18 luni e foarte bine. La medie pare putin 1 kg pe luna, insa e mai greu sa pui kg pe tine decat sa dai jos. Bravo happy