| Adex12k a întrebat:

Fac sală de vreo 2 luni și am observat că bicepsul drept e puțin mai definit că cel stâng (și mai definit și am mai multa forța în brațul drept, sunt dreptaci) definirea se observa doar atunci când lucrez bicepsul, in rest nu prea se vede. Știți ceva exerciții sau ce ar trebui sa fac sa definesc bicepsul stâng? Să fac mai mult repeteri cu bicepsul stâng? Dau funda

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Definirea se face in bucatarie nu cu exercitii, exercitiile/antrenamentul e acelasi conteaza caloriile si macronutrientii. Daca esti dreptaci poate tragi mai tare cu dreapta. Lucreaza-ti dreapta la aceeasi capacitate cu mana stanga chiar daca simti ca, cu dreapta ai mai putes 2-3 repetari. Niciodata sa nu antrenezi mainile diferit happy.