| cristi995 a întrebat:

Fac sala,program de incepatori, eu nu vreau sa iau pauza intre zile, dar trebuie?

Răspuns Câştigător
| AnaMaariaa1996 a răspuns:

Buna! Sigur ca trebuie sa iei cate o pauza intre zile, mai ales ca esti incepator. Nu este bine sa te suprasoliciti. Rezultatele se vor vedea si daca nu faci sala in fiecare zi. Pentru inceput poti face de 2 3 ori pe saptamana, cum vrei tu, si abia dupa 1 luna 2 poti merge in fiecare zi. Ascultati organismul nu-l suprasolicita.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tinand cont ca muschii cresc in zilele de pauza, NU in cele de antrenament... TU CE CREZI?

Doar copiii mici si firavi nu iau pauze, ca vor sa se antreneze zilnic sa RAMANA FIRAVI.

| Moonlight15 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cele mai forta raspunsuri laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Moonlight15):

Tot e bine ca n-a zis ca vrea muschi intr-o vara

| Moonlight15 a răspuns (pentru Cosmin86):

Du-te ma ca tu nu stii nimic. eu am 35 de kg si am patratele laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Moonlight15):

Si 50 in brat laughing

| LaurentiuFit00 a răspuns:

Depinde si de tine. Daca ti-e greu sa faci 4 pe saptaman, ar trebui sa faci 2-3 zile. Daca vrei sa faci 5 zile pe saptamana ar trebui sa nu te supraantrenezi.combina in asa fel incat sa soliciti o grupa o data la cel putin 2 zile.