| Ovidiu_Stefan_1992 a întrebat:

Salut,imi plac artele martiale si vreau sa stiu daca merg pe calea asta toata viata pot face o meserie din asta,[un om obisnuit cu salariu, carte de munca etc]

Răspuns Câştigător
| Ursulet2019 a răspuns:

Buna, bineinteles ca se poate face o meserie din arte martiale, si o meserie forte buna pentru ca pe langa faptul ca tu detii niste cunostinte foarte valoroase, poti fii platit foarte bine. In general daca ai un anumit nivel(de ex in karate centura neagra)poti preda, insa poti face facultatea de sport si devii profesor de sport cu specialitatea arte martiale si daca iti dai gradele in invatamant o sa ai un salariu decent, pe langa asta ai si o taxa lunara pe care o vor plati elevii tai si poti tine si lectii in particular(pentru care se dau bani,, frumosi") fara a apartine de o institutie. Totul e sa iti placa si restul vine de la sine. Sper ca te am ajutat.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pe langa ce spui tu, in timp iti poti deschide propriul tau dojo.

Spre ex. fostul luptator Ciprian Sora, are cea mai buna sala de kickboxing din Bucuresti (si are si sala de forta, aerobic, masaj, etc.), si-a deschis acum 10 ani un club cu toate salile, 450 mp. Si ii merge foarte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| MariusFD96 a răspuns:

Te poti face profesor de arte martiale. Iti poti deschide propria scoala daca te duce capul. Salariu o sa ai cu siguranta. Daca te vei antrena destul si vei studia si ceva chestii pentru a deveni antrenor personal pentru un anumit luptator probabil ca vei castiga bani frumosi daca vei avea si rezultate happy