| millyca a întrebat:

Iata cum stau lucrurile: Am 29 de ani (sunt mai batran ca moartea), am o munca de birou, o viata destul de sedentara si ma gandeam sa ma apuc de un sport, ceva, pentru a-mi mai umple timpul. Ma tenteaza sporturile extreme, dar sunt prea scumpe. Imi plac artele martiale, dar necesita mult timp si pregatire. Oricum, la varsta mea se exclude ca as mai putea face ceva de performanta si nici nu vreau asta. Vreau sugestii. Cam ce mai e la moda prin Bucuresti? Iarasi, as vrea sa stiu daca exista cluburi de amatori pentru diferite activitati. Intreb asta desi nu sunt o fire sociabila, ba chiar am ajuns sa urasc oamenii. Poate imi recomandati niste sedinte de relaxare, yoga, bai de namol sau naiba stie ce, nu neaparat un sport.

Răspuns Câştigător
| jhonyboxing a răspuns:

Salu Gorgan! In primul rand nu esti deloc in varsta la 39 de ani, esti foarte tanar.Ce ti-as recomanda eu:
-Sa prectici Chi Kung, Reiki, Culturism, Ateletism si Inot.
Nu sunt din Bucuresti asa ca..nu iti pot zice nimic de cluburi.
Sper ca am fost de ajutor si merit o fundalaughing

| millyca explică (pentru jhonyboxing):

Uite, despre Chi Kung m-am interesat, am fost chiar si la un club unde se practica si inca nu am renuntat la idee. Despre Reiki ma voi documenta. Culturism nu, atletism da. Am o viata sedentara, dar am o constitutie atletica, iar in scoala eram bun la probele din spectrul asta. Si si inotul imi place. Ai fost de ajutor si te califici la funda. Mersi.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La sala de greutati cu tine.

| millyca explică (pentru mgtow):

Asta suna a sentinta. happy
Am destule greutati, atat la propriu cat si la figurat.

| mgtow a răspuns (pentru millyca):

Azi incepi cu putin maine cu mai mult si devi un terminator in carne si oase dupa cateva luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy Buna dimineata. Tare raspuns al amicului care a obtinut funda.Din dorinta, nici nu a gresit tasta cand ti-a scris varsta.laughing Nepotul meu are 28 de ani si lucreaza in fata calculatorului. Cand iese de la serviciu, merge la un teren inchiriat si face un tenis de picior cu un amic.Nu cred ca esti chiar asa de nesociabil incat sa nu ai un amic cat de cat aproape. Tenisul de camp nu e de lunga durata si nu necesita cine stie ce efort, se joaca la seturi si terenul il poti inchiria si doar pentru o ora.Atat cat sa scapi de...stresul de la servici.Bafta.

| millyca explică (pentru anonim_4396):

Exact acel 39 a fost hotarator. Daca ar fi fost un pic mai atent la tastatura nu lua funda.

| PasDeNom a răspuns:

Hei, hei! happy

Ce ai zice daca ai incepe cu ridicarea moralului? Mai zambesti din cand in cand, inveti sa iti placa oamneii si sa iti scoti ideea ca esti mai batran ca moartea la 29 de ani! Ai cale lunga pana cand vei putea spune ca esti batran.

Daca vrei sa iti ocupi timpul cu ceva...nu neaparat sport, ce ar fi sa iesi din casa, sa uiti de biroul la care lucrezi si sa incepi prin a cunoaste persoane noi? Cunoscand persoane noi, poti avea activitati in afara orelor de lucru, astfel se rezolva problema, iar tu iesi multumit! happy

| millyca explică (pentru PasDeNom):

Sa mai zambesc din cand in cand, bun, e o vorba buna. Dar sa invat sa imi placa oamenii nu stiu daca mai este cazul. Mi-au placut oamenii... si, poate, uneori, m-au placut si oamenii pe mine, dar cu timpul am devenit selectiv si ma tot incearca un sentiment al absurdului. Eu stiu, de altfel destul de bine, ca individul este un produs al societatii chiar mai mult decat este societatea produsul indivizilor, dar mai era si chestia aia ca masele acumuleaza nu inteligenta, ci mediocritate si vezi... ma cam feresc. Varsta mea stiu ca nu-i inaintata, dar am vrut sa ma raportez la media de aici, de pe TPU, media pe care o banuiesc eu ca este. Uit de biroul in care lucrez in fiecare zi dupa terminarea programului. E un mecanism de aparare. In fine, lasand toate astea la o parte, problema cu persoanele noi consta in principal in lipsa mediului unde le-as putea cunoaste.

| PasDeNom a răspuns (pentru millyca):

Te inteleg. Chiar daca am aproape jumatate din varsta ta, gandesc la fel. Precum tine, si eu sunt o persoana selectiva, nu ma apropii de oricine.
Oricum eu iti urez multa bafta, sper sa gasesti ceva de facut, care sa te reprezinte. happy

| MoonLightBlu a răspuns:

Pai daca ai ajuns sa urasti oamenii, nu e de bine.Incearca activitati de grup:cu ar fi fotbal, handbal, basket sau drumetii.

| millyca explică (pentru MoonLightBlu):

Din ce ai enumerat, basketul cred ca ar putea sa ma prinda un pic si ceva mai mult drumetiile - asta de fapt sa stii ca mai fac, dar ma limiteaza faptul ca nu am un grup. Am prieteni, dar ei nu formeaza un cerc si nici nu ma vad pe mine insumi ca fiind liantul dintre ei. Dar da, imi place mult mersul pe jos.