| ZbarMario a întrebat:

Salut!
Îmi puteți recomanda cele mai bune exerciții pentru biceps și spate?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru spate; tractiuni cu priza larga
Pentru biceps: flexiuni cu gantera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deadlift, tracțiuni, Lat Pulldowns, Bicep Curls.

| Morbid a răspuns (pentru anonim_4396):

Rack Pulls si pull overs intra mai bine la spate, pacat ca nimeni nu le mai face, desi erau religie pe vremea lui Arnold

| Morbid a răspuns:

Nu exista cele mai bune exerciții, depinde de obiectivele tale. Toate sunt bune.

Spate: Rack pulls/ dumbell pulls over, îndreptări, seal rows, ridicări de umeri/high pull/îndreptări făcute cu priza larga(snatch grip) îți perforează trapezul.
Biceps: ez bar curl, dumbbell curls, ciocane, curls pe banca inclinata.