| almaz a întrebat:

Salut la toți, am o întrebare, deci am 20 de ani, am 1. 84cm, cîntăresc aproximativ 86kg, aș vrea puțin să slăbesc, nu am timp să fac sport mai de fel, pentru că sunt zi de zi la facultate, am început să reduc alimentele grase, deci dimineața mănînc ca de obicei, la amiază o zeamă OBLIGATORIU cu o filie de pîine neagră, după care spre seară nu mănînc nimic, deja 3 zile așa....seara pot să beau doar chifir de 1% grăsime, sau să pap o cașă fără calorii, întrebarea este dacă o să slăbesc așa vo dată sau nu, merci anticipat pentru răspunsuri! Vreau să încerc să umblu macar 1 - 2 ori pe săptămînă la înot...

1 răspuns:
| Mihaita21 a răspuns:

Ca alternativa poti si sa alergi nu trebuie sa faci cine stie ce sport, iti alegi un traseu si dai alergare. Nu trebuie sa alergi pentru maraton sau viteza, alergare usoara si o tii asa vreo 20 minute pe zi si apoi cresti vezi cum merge.
Inotul merge mai bine da' banuiesc ca platesti acolo si daca ai zis ca reduci alimentele grase si ai grija la cantitati e imposibil sa nu dai jos.