| AlexNdry a întrebat:

merg la sala din 15 ianuarie si deocamdata este bine. am slabit 1kg intr-o saptamana. dar incepand de saptamana asta am ars luni 500 kcal, marti 600 kcal si azi 700 kcal. este in regula? ma rog intrebarea in sine este cate kcal ar trebui sa ard pe zi si ce ar trebui sa mananc sa pot slabi?! multumesc

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai slabesti cand esti in deficit caloric, deci trebuie sa arzi cat sa fii in deficit caloric (vezi cate calorii iti trebuie daca nu stii, ai calculatoare calorice pe net).

| IFeelS0Alone a răspuns:

Vrei doar sa slabesti sau sa si capeti masa musculara? Este perfect normal cat slabesti tu pe zi.

| AlexNdry explică (pentru IFeelS0Alone):

Pai deocamdata vreau sa slabesc. ( 1.83, 81 kg )

| IFeelS0Alone a răspuns (pentru AlexNdry):

Eu iti recomand sa nu te infometezi. Dupa sala mananca moderat (cu cat mai multe legume si fructe) foloseste banda de alergare si practica exercitii cat mai simple. Cand o sa ajungi pe la 73-74 de km fa exercitii pentru masa musculara (o sa iei iar in greutate dar nu o sa fie grasime ci muschi).

| Cosmin86 a răspuns (pentru IFeelS0Alone):

Cat mai multe legume si fructe = cat mai multa grasime (fructele au zahar, fructoza). Vrei sa spui "Cat mai multe legume" si "moderat fructe".