| Fyzion a întrebat:

Salut,mie imi creste foarte repede musculatura si imi place asta, imi puteti spune ce excercitii sa fac acasa pentru piept?
DAU >FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flotari paralele prin nucleus overload, si transcendent training, dupã ce devi mai avansat si poti face peste 50 de flotari intr-un set.

| Fyzion explică (pentru anonim_4396):

Ms mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fyzion):

Cu plãcere asemenea antrenamente fãle doar dupa ce te obisnuiesti cu febra si poti face multe repetari.
Deocamdatã incearcã 3-8 serii cu 8-25 de repetari, 3x10, 5x10, 10x10, 4x15, 3x20, 4x25 etc

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tractiuni la bara, tragi bara la piept, lucreaza pieptul, o tragi la ceafa, lucreaza spatele.

| Cosmin86 a răspuns:

Serios? Creste foarte repede? Vrei sa faci piept acasa?

Copil mic...probabil nici n-ai terminat liceul si te sufla vantul.

| Fyzion explică (pentru Cosmin86):

Aha,cred ca tu nu ai ce face, nu mai raspunde la intrebari daca nu dai raspunsul la ele si da mi-a zis si medicul meu: Cresc foarte repede in musculatura.
Documenteaza-te pe "Google".

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fyzion):

Cantaresti cat o gantera in pana mea, ce musculatura? Apuca-te de sah.

| Fyzion explică (pentru Cosmin86):

La ani mei? cat vrei sa am 100 kg?

| AnastasiaK a răspuns (pentru Fyzion):

La "ani" tai, chiar si cineva care NU creste repede in masa musculara are mai mult laughing Ia uita-te tu cum aratau Arnold Schwarzenegger si Ronnie Coleman la "ani" tai.

Cel mai probabil doctorul tau s-a referit la faptul ca, neavand muschii dezvoltati mai deloc in momentul de fata, cand o sa te ocupi de hipertrofie vei creste repede (exact ca toti incepatorii care n-au pus mana pe o gantera in viata lor).

In fine, bafta la flotari. O sa vezi tu singur cum sta treaba pana la urma happy

| Fyzion explică (pentru AnastasiaK):

De 2-3 luni fac excerciti acasa si am fost 4 luni la sala.

| siriusblack98 a răspuns:

Curiozitate proprie, ani și kg? Ce exerciții ai mai făcut pana acum și cât timp de ai tras concluzia ca te dezvolți ca făt frumos? Nu contest faptul ca poate ai o genetica foarte bună dar nu pari în stare sa faci diferența între o genetica bună și orice altceva.

| Fyzion explică (pentru siriusblack98):

Am 16 ani si 60 kg aproape.

| Kerre a răspuns:

Incearca sa faci flotari la paralele, diferite tipuri de flotari.

| tottoshi a răspuns:

Flotari

| Cosmin86 a răspuns (pentru tottoshi):

Flotari pentru musculatura? Altu pe langa, apuca-te de sah