| Alexandrubgd2828 a întrebat:

Salut, o intrebare, am 18 ani si 5 luni si 175, voiam sa va intreb, ce suplimente imi recomandati sa mai iau si eu cativa cm in inaltime, nu mi prea imi fac sanse, dar eu sunt mai micut decat tata, el are 177 si mi-a zis ca a crescut pana la 21 de ani cam asa. El facea sport apr zilnic, si eu la fel fac, tot zilnic, sala si basket! Niste idei ceva va rog frumos, dau bifa!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de hormonul de creștere emis de glandele tale enodcrine. și de nimic altceva.

| dullcat a răspuns:

Buna.Dupa 18 ani sansele sa mai cresti in inaltime sunt limitate(e adevarat ca unii mai cresc pana la 21 de ani, dar e vorba tot de cativa mm sau cm), iar suplimentele nu ajuta cu absolut nimic. Poti calcula aici o inaltime aproximativa, aceeasta fiind determinata majoritar de genetica, data de parinti : https://purecalculators.com/ro/height-calculator

Si mai poti alege sa porti incaltaminte cu talpa inalta, vad ca moda aceasta e peste tot.

| Hyperion7 a răspuns:

Suplimentele funcționează și nu prea, eu zic sa lași genele să decidă în locul tău.
Daca tu faci mișcare, o sa crești și tu la momentul oportun.
Nu trebuie sa te simți nașpa că ești mic de înălțime, gândește te că alții sunt înalți și regreta asta.
Deci așteaptă, toate la timpul lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Nu e vorba de înălțime,ca ești mic sau înalt,tot om ești, că fomistele se reped la aia înalți, e strict problema lor.
Însă asta nu înseamnă că e un defect înălțimea. Spre exemplu, Adrian Minune, e o mana de om și are ce nu au aia de 2 metri, și anume succes!

| literallythesamebruh a răspuns:

Ți-ai pus întrebarea dacă înalțimea este cu adevărat o problemă?

| melimili a răspuns:

Suplimentale nu te ajuta sa te inalti. Doar sportul. Nu sala ci inot.

| Cosmin86 a răspuns (pentru melimili):

Nici macar sportul, inaltimea e determinata genetic... nu prea ai ce sa-i faci.