| cosmin1211 a întrebat:

Pot sa fac 5 serii a cate 20 de repetari de flotari din genunchi. Cand credeti ca voi fi pregatit sa incep sa le fac din varful picioarelor(normal)?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Poate te ajută să faci acasă:
http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai daca faci 20 din genunchi ar trebui sa poti face macar cateva normale.

| CannbalCorpse a răspuns:

Cu pauze intre ele de 5.10 minute cred ca da. Dar trebuie sa te incalzesti inainte. Sper ca te.am ajutat.O zi buna!

| Flaviucu a răspuns:

Incearca, poate o sa reusesti

| gazaru a răspuns:

Frate eu nu cred ca o sa reusesti ca e cam greu.Mai antreneazate

| Ikaross a răspuns:

Pai ar trebui mai intai sa-ti lucrezi mainile separat, nu neaparat flotari se poate si gantere, tractiuni etc. Cel mai bine ar fi sa nu mai faci flotari pe genunchi ca nu te ajuta cu nimic. iti dau senzatia ca poti mai mult insa sunt inutile. incearca direct normale

| cosmin1211 explică (pentru Ikaross):

Pai in primul rand tractiunile pot fi numai pentru spate (marii dorsali) si foarte putin pentru maini. In al doilea rand, eu nu m-am apucat de astea pe genunchi pentru ca ma descurcam perfect la cele din varfuri. Flotarile din genunchi lucreaza exact ce lucreaza si cele din varful picioarelor insa cum ar veni cu o greutate mai mica (lucreaza pieptul si tricepsii in mare parte).