| mvmi25 a întrebat:

Spuneti-mi un program care sa il urmez pentru a creste masa musculara dar si forta pentru acasa.Dar am 2 gantere a cate 14 kilograme fiecare.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iei niste proteine si dupa sa te antrenezi cu ganterele.Bafta!

| Skinnar a răspuns:

Iti zic eu cum e mai bine cu fiarele. 14kg pe gantera? nu crezi ca incepi cam tare asa deodata? Eu faceam aceeasi greseala.Ma bagam la greutati mari, faceam 1zi, 2, 3 dupa aia ma lasam si rezultat 0.Incepe si tu cu 6-8kg de ex., si o sa maresti la fiecare luna cu 1kg daca te tii.Fa exercitiile corect calitate>cantitate.Fa cate 4 serii. Daca faci 1 serie cu 14 nu rezolvi nimic. Daca faci cu 6kg 4 serii e mult mai bine. Unele exercitii sunt extrem de grele incat si 6kg e mult pentru inceput. Poate ti se pare o gluma ce zic eu acum cu 6kg, dar la exercitiile grele cand faci a 4 serie nu cred ca o sa ti se para o joaca de copii.

| mvmi25 explică:

Am uitat sa spun ca sunt interesat sa cresc in special forta si ca as dori si un program de alimentatie(adica ce ar fi bine sa consum)

| hans1 a răspuns:

Pai in primul rand 5-6 mese pe zi, dar nu ca apucatul, incat sa fie bine, cat despre program... cauta pe google ce exercitii poti face cu gaterele.

| born2kill a răspuns:

Frate mananca legume si fructe si bea limonada si trage in continuare de fiare dar totusi mai bine du-te la o sala aia iti spun tot ce trebuie sa faci si iti ies muschii uniformi peste tot :p

| culturistu a răspuns (pentru born2kill):

Mananca legume si fructe si bea limonada si trage incontinuare. Prietene daca asa ai facut tu masa musculara cu legume si fructe eu imi tai capu e normal dupa iarna sa faci o cura de detoxifiere cu legume da in *** nu cum zici tu sa mananci legume si fructe si sa bea limonada daca face asa cm ai zis tu fara pic de carne si lactate o sa pierzi din masa ta musculara 1 kg pe luna si la greutate corporala si la masa si apropo spune-mi si mie un culturist vegetarian poate oi fi eu prost si nu-mi dau seama