| Cristian_Alin_1994_VTdw a întrebat:

Salut.Sunt un viitor candidat la Scoala de Agenti de Politie "Vasile Lascar" Campina.Am o mica problema la aruncarea mingii medicinale.Nu pot arunca mingea din pozitia in care picioarele sunt in linie,tin piciorul stang in spate si cel drept in fata, fiind de sprijin.Intrebarea mea este :ce necesita mai mult :forta sau tehnica? si daca tehnica,cum trebuie sa procedez in pozitia in care arunc eu mingea? Tatal meu spune ca sunt prea rigid,prea de "beton" si de asta nu o pot arunca mult. Arunc cam 6, 70-6,80.Mai am timp intr-o luna sa scot 7, 00 m?

2 răspunsuri:
| Mazarro a răspuns:

In aceeasi situatie ma aflu si eu! Hai sa vorbim mai multe :Y! M ovi_mary94

| Cristian_Alin_1994_VTdw explică (pentru Mazarro):

Da-mi numele tau pe facebook te rog, sau cauta-ma tu.-->Alin Cristian (am poza de profil asta ce-o am pe TPU ).