| JohnyDeep1 a întrebat:

Salut top! Am 17 ani, 1.73 inaltime si 70 kg... am colacei in jurul abdomenului si picioare cam groase.Cum pot scapa de kg in +? adica vreau sa am un abdomen plat, de ce nu si cu patratele si picioare mai subtiri cat de cat. Ce imi recomandati? m-am apucat deabdomene, fac in fiecare dimineata pe la 8:30, 9:00 fac 200 abdomene (4 serii a cate 50 cu pauza 1 minut intre serii). Va rog sa ma sfatuiti sau sa ma ajutati intr-un fel. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

Abdomene pentru patratele. si pentru slabit si picioare alergat, inot, lamaia ajuta la slabit. nu manca dupa ora 19 seara. poti sa mananci la ora 11 pranzu si poti manca cat de cosistent vrei. trebuie sa ai niste ore fixe de mancat.

| slenderica a răspuns (pentru zahy):

Ce se intampla la ora 19? iese ficatu de la munca?

| zahy a răspuns (pentru slenderica):

Dupa ora 19 corpul se odihneste pentru ca si activitatea ta scade. digestia arderea nu mai este puternica asa ca dupa ora 19 din cauza ca arderea nu mai este puternica se depune.

| slenderica a răspuns (pentru zahy):

Niste surse? ca nici pe mine nu ma doare mana sa scriu ca dupa ora 19 corpul intra in starea de superardere a grasimilor si poti sa mananci oricat ca nu se intampla nimic. vezi?

| zahy a răspuns (pentru zahy):

Dupa ora 19 corpu ince sa se linisteasca. atunci cand dormi toate organele se odihnesc sa se refaca pentru o noua zi. daca mananci dupa ora 19 nu mai ai timp sa arzi calorile daugate. daca ai acrivitate pana la 11 seara adica sa faci ceva miscare e ok poti manca. dar eu cred ca dupa ora 19 stai in casa sau iesi afara la un pahar de vorba cu prieteni. inainte de culcare poti face cateva exercitii fizice vei dormi mult mai bine si te ajuta foarte mult la slabit.

| zahy a răspuns (pentru slenderica):

Sti ce daca nu ai incredere sau esti suspicios poti cauta pe google. acuma tu vrei sa iti aduc informati despre corpu omenesc despre ceea ce trebuia sa inveti la scoala. ok daca nu ai incredere poti sa verifici pe google. noi iti da sfaturi cat mai bune daca tu nu ai incredere poti verifica. crezi ca sta cineva sa iti transcrie biologia pe TPU nu iti convine ai foarte mult de citit despre aceste lucruri daca cauti pe google. eu scriu in cateva cuvinte daca vrei romane scrie pe google. Acuma daca tu nu sti ceea ce face corpu cand noi dormim scuze dar revinou cu o noua intrebare si iti voi aduce si astfel de informati

| slenderica a răspuns (pentru zahy):

Vezi tu, cand faci o afirmatie daca nu ai cu ce sa o sustii mai bine nu o mai faci. sa caut eu pe google sa iti validez ideile tale? nu asa functioneaza lumea.

14 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Culmea e ca si eu am 1.73 si 71 kg si am primele 4 patratele. cum naiba ai tu colacei la aceeasi inaltime si mai usor cu 1 kg decat mine? laughing.
abdomenele lucreaza muschii
cardio arde stratul adipos.
deci vrei un abdomen lucrat, faci si abdomene (grupa mica, 48 ore pauza intre antrenamente altfel te caci pe el) si alergat/inot/sarit coarda/bicicleta macar 30 de minute pe zi, macar de 3-4 ori pe saptamana. si alimentatie...cat timp nu faci decat prostiile de mai sus si nu si un sport sanatos (gen extenuant, ma rog, stii tu) scapa de zahar si orice il contine. si de sare. sarea (sau sodiul din sare mai exact) stimuleaza retinerea de apa in celulele de grasime.

| alaqfqafafas a răspuns:

Si alergatul unde e? e mult mai eficient ca abdomenele..si degeaba le faci pe amandoua daca nu ai grija ce mananci bineinteles, in concluzie:Alergat, abdomene si ai grija ce halesti!

| Curious9 a răspuns:

4 mese regulate pe zi, ultima masa la cel tarziu 19, culcat inainte de 23 ( si desigur, si exercitii 30 minute pe zi )

| slenderica a răspuns (pentru Curious9):

Dar ce se intampla dup 19? nu mai e gravitatie?

| Curious9 a răspuns (pentru slenderica):

Energia pe care o iei din mancare dupa ora 19 nu ai cand sa o folosesti ( dureaza 3 ore sa se proceseze si sa ajunga in sange ) asa ca se depune sub forma de trigliceride ( lipide ) adica GRASIME. happy

| oldchild a răspuns:

Nu inteleg de ce ii recomandati lamaie sau un fus orar de hranire, omul are 1, 73 si 70 de kg, nu e obez.
Iti recomand sa continui cu abdomenele si sa iti gasesti un mod placut de a-ti lucra picioarele, daca nu iti place sa alergi incearca un sport ca sa imbini utilul cu placutul