| AuDcuLoR1 a întrebat:

am 1, 70m si am 45kg sunt slab, daca ma duc la sala am sa slabesc sau am sa fac muschi si am sa ma ingras?

6 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Conteaza ce alimentatie ai.

| Anca2999 a răspuns:

Logic ca daca te duci la sala si mananci mai bogat( mai multa proteina) o sa faci conditie fizica si masa musculara, iar daca te duci la sala si mananci putin sau faci o dieta de slabire, o sa slabesti.

| MrBinGO a răspuns:

Nu contează, mănâncă ceva(in jur de 4000 kcal/zi).
Daca mănânci atât n-are cum sa nu pui muschi pe tine.
P.S: 2, 5 g proteina per kilogram corp.Adica in jur de 120 g.
Mănânc tot ce gasesti.(CHIAR SI DULCIURI)Daca esti ectomorf slabesti extrem de repede.Sunt sanse sa pui chiar si din dulciuri muschi pentru ectomorfi.
Succes

| lovee2015 a răspuns:

Esti deja rahitic nu mai ai de unde sa slabesti

| Cosmin_Gherhes_1992 a răspuns:

Manca multe proteine, pe langa asta sa mananci si sanatos. Sa faci multa sala, si automat proteinele te ingrasa si in timp ce faci sport se transforma in masa musculara. Da, si frate la 1, 70 si 45 kg? Cam rau, poate ai ceva probleme de sanatate, intai cosulta un medic, si ia calciu si daca vezi ca poti sa te si ingrasi apucate serios de sala. Ma fie atent asculta-mi sfatu, bea cate 3 oua crude dimineata si seara. O sa fi un alt om in cateva saptamani. Contin mult calciu, si proteine, sunt extrem de sanatoase, si daca esti gretos, parerea mea e sa te fortezi! Multa bafta, sper ca te-am ajutat!
Aicia totul consta in AMBITIE repet AMBITIE!

| quilgrtew a răspuns:

Bună nu neapărat dacă te duci la sala slabesti depinde ce exerciții faci, la sala dacă un antrenor te poate ajuta te poți tonifia dar trebuie sa mânaci fibre și vitamine multe