| LittleWho a întrebat:

Am 14 ani, 1, 65 m si doar 45 Kg. Toti colegii mei au 50-55Kg. Eu nu sunt prea musculos si as vrea sa fac masa musculara. Sunt printre ultimii si la kilograme si la forta.
Multumesc!

PS nu dispun de bani de sala momentan.

1 răspuns:
| Deriol a răspuns:

Mananca bine, adica proteine 2g/kg masa corporala, carbo 3-4g/kg masa corporala si un minim de grasimi.
Bea multa apa!
Iar daca nu poti merge la sala, nu vei pune muschi, acasa nu poti face cine stie ce...
Incearca sa mananci bine si sa ai si o activitate fizica zilnic, eventual apuca-te de un sport, nu neaparat sala, lupte libere spre exemplu, unde faci si sala si de obicei e gratis.
Bafta!