| George200200 a întrebat:

am 15 ani, aproximativ 1, 81, 71 de kg si fac sala de aproape 3 luni. Fac si exercitii precum geo/ridicari deasupra capului dar niciodata nu exagerez cu greutatiile. Vreau sa stiu daca sala ma afecteaza cu ceva la varsta asta, dupa spusele profei de biologie sala la varsta asta cica imi va stopa cresterea in inaltime, slabirea oaselor si chestii de genu. vreau si eu sa stiu daca este adevarat si daca fac bine ceea ce fac la varsta mea. Multumesc anticipat. FUNDA!

1 răspuns:
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Exercitile excesive si dificile, iti vor afecta cresterea. In schimb sala normala nu iti va face nimic. Din potriva. E foarte bine.