| kilometru0 a întrebat:

am 16 ani 1.80 si 90 de kg, am masa muscular destul de multa, grasimea mi sa depus pe solduri nu am burta iesita afară, construcția corpului este buna sunt genul care din gena lui este mare, la forta ridic la piept ridic peste 80 de kg Problema este ca vreau sa pun foate multa masa musculara in timp foarte scurt ( am mai facut sala 3 luni ) can ce vor toti! vreau sa merg din nou la lasa de săptămâna viitoare dar vreau suplimente. As vrea sa iau creatina forte plus aminoacizi plus proteine!

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Degeaba impingi 80 kg daca nu le faci corect.

Fa si tu sala 5 ANI si apoi mai vorbim.

" can ce vor toti!", toti COCALARII, eu nu vreau muschi rapid, eu vreau muschi de calitate si forta.

| AndyLoren1310 a răspuns:

Si la 25 de ani esti intre 4 scanduri din cauza unui infarct! Pune-te si trage de fiare si ia proteine din zer, au efect rapid si nu au dezavantajele pe care le au creatina... Gandeste-te ca daca nu faci sala o perioada de timp, te faci pufos si ti se vor lasa muschii, vei arata ca bunica-miu! Gandeste-te bine ce vrei sa faci cu corpul tau pentru ca il modifici usor dar il aduci extrem de greu la forma initiala. Bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndyLoren1310):

Ce dezavantaje are creatina?

| AndyLoren1310 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cam toate pe care le vezi intr-o sala de forta la "muschiulosi". nu zic ca nu au forta, dar nu au contur...

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndyLoren1310):

Serios, nu au contur din cauza ca iau creatina?

tu GANDESTI inainte sa aberezi? stii macar ce e creatina si ce legatura are cu "conturul" si altele?

sau esti doar un copil mic, care isi da si el cu parerea?