| Minionuu a întrebat:

Am 16 ani 59kg 176cm. Am inceput sa merg la sala de 3 luni. Nu pot zice ca nu am avut deloc rezultate, dar sunt nemultumit. As dori sa cresc in masa musculara, dar fara anumiti nutrienti ( proteine ). Ati putea sa ma ajutati si pe mine cu un program alimentar, si cu antrenamentul necesar pentru a creste masa musculara. Adica cate serii sa fac si cate repetari... Va multumesc!

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai fara proteine DIN CE vrei sa se formeze muschiul?

El acum s-a format din proteinele pe care le-ai luat pana acum.

La sala DOAR rupi fibrele. ele cresc cand se refac, si cresc STRICT de la proteine.

P.S. : fara proteine o sa vezi ca muschii incep sa scada, chiar tragand din greu la sala.

Mai documenteaza-te.

Tu acum consumi ZILNIC proteine, mareste acea cantitate

| Cosmin86 a răspuns:

Serios? Eu nu stiu? Dispari mah copil mic.

| Cosmin86 a răspuns:

Si pentru cultura ta generala, folosesc de aproape 10 ani, am avut si ANI DE PAUZA is nu s-a lasat nicio piele.

Chestia cu lasatul pielii = GANDIRE DE RETARDATI paraleli cu sportul.

Ai participat la vreun seminar de nutritie in viata ta? Ai citit vreo carte de nutritie? Ai HABAR macar ce sunt proteinele? Evident ca NU.

Copil mic

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Fie mananci ca un urs, si ma refer la faptul ca iti prepari tu singur mancarea, peipt de pui, vita, peste, cu orez, salate, chiar si cartofi, fierti, lapte, oua, iar daca nu ai timp de asa ceva bagi suplimente. nu faci nimic din astea doua, te lasi de sala ca pierzi timpul

| Hades98 a răspuns:

Ce raspunsuri penale ai ma jur.
Tot cu cancer de prostata... laughing

| dyk3yy a răspuns:

Cred ca vrei sa spui suplimente.

| hibrid112 a răspuns:

In primul rand se scrie la salalaughing si lase nu lasa laughing.Dar trecand peste asta ori esti vre un retard care nu are ce comenta decat foarte foarte aiurea.SI acum pe bune ti se lasa pielea?laughing cancer de prostata de unde le scotirolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru hibrid112):

Iti dai seama ce performanta a facut de abereaza in halul asta.

E doar un copil mic idiot, nu-ti mai bate capul cu el

| Minionuu explică:

Da, suplimente nutritive...