| Ion_Andrei_Cosmin_1999 a întrebat:

Am 16 ani si am cateva intrebari. De curand (o luna de zile) am inceput sa fac sala. Am 78 de kg de grasime laughing Ce ar trebui sa fac? Mult cardio in paralel cu altceva? Ce proteine sa iau? Ma puteri ajuta cu un program, ceva va rog? P.s : am 1.76

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Cardio luni, miercuri, vineri restul pauza. in fiecare zi din cele mentionate faci cardio 15 minute dimineata si 15 seara. in fiecare zi manaci dimineata cereale (fulgi de ovaz) sau de porumb cu lapte si apoi un mar si un ou fiert. A da. Cand te trezesti inainte sa manci incalzesti un pahar cu apa. La pranz mananci ce ai prin casa. De preferabil piept de pui fript. Poti sa iei si niste rondele de fulgi de ovaz si cam atat. Pe la 4-5 un mar iar seara inainte de cardio cu 2 ore mananci cina in care poti lua doar un shake de proteine daca-ti permiti sau poti manca tot la fel ce mai ai prin casa.laughing
Fara sucuri, fara prajeli, fara şnâţăl-ul de la scoala, fara dulciuri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NAT0):

Cardio se face minim 20 de minute... in primele 20 de minute consumi glicogenul din ficat. Abia apoi incepi sa arzi grasimi.

Mai bine faci doar seara sau doar dimineata 30-40 de minute.

| NAT0 a răspuns (pentru Cosmin86):

Întrebare e dacă rezistă să facă atât.laughing

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat