| Stephaaann a întrebat:

Am 16 ani, si de 1 luna m-am apucat de facut flotari pe serii, cu pauza de 1 minut jumate intre serii. Fac de 3 ori pe saptamana( LUNI-pauza 1 zi- MIERCURI-pauza 1 zi- VINERI-pauza weekendu)In fiecare saptamana cresc numarul de flotari. Vreau sa va intreb...creste musculatura pectorarilor? si daca da cam dupa cat timp se cunoaste cat de cat? big grin
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alexxis0712 a răspuns:

Mai sincer sa fiu musculatura prin flotari nu creste.Am fost si eu ca tine si chiar mai disperat, pana sa ma apuc de sala faceam in jur de 400-500 flotari pe zi ele nu mi-au dezvoltat musculatura, mi-au oferit forta si rezistenta.Deci in niciun caz nu te gandi ca daca faci flotari iti dezvolti muschii, ii conturezi intr-un fel sa spun asa.Pentru dezvoltare trebuie sa mergi la sala. Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna.

4 răspunsuri:
| Infoxpert a răspuns:

Daca maresti numarul de flotari nu iti cresti musculatura la piept.
Si depinde, faci doar flotari clasice?
sau faci si:
Flotari incrutisate
Flotare „genunchi-la-piept"
Flotari intro mana.
si multe altele...
Si trebuie sa ai macar greutati, ca cu flotari nu prea faci nimic.

| Stephaaann explică (pentru Infoxpert):

Pai fac clasice si cu picioarele ridicate pe scaun...big grin dar tu de care imi recomanzi pentru musculatura? oricum am auzit ca flotarile sunt mai bune decat impinsul la piept...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stephaaann):

Cine ti-a zis ca flotarile sunt mai bune decat impinsul la piept e COMPLET PE LANGA.

| CiucaDenis a răspuns:

Dupa vreo 3 luni=]]... funda?