| Pandele_Cristian_1997 a întrebat:

Am 16 ani. Vreau sa imi raspundeti si mie la o intrebare, mai bine zis sa ma lamuriti...
Daca fac LUNI - TRICEPS + TRAPEZ / MARTI - PIEPT + BICEPS / MIERCURI - UMERI + SPATE, si joi vineri samabata diuminica iau pauza. cresc semnificativ sau nu in masa musculara?! Fac 1 ora de antrenament intensiv luni, marti, miercuri, iar joi, vineri, sambata si duminica iau pauza

E bun programul sau nu?! Daca nu da-ti voi un program
Cel mai bun raspuns FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SeReNoo a răspuns:

Salut! Fac sala de 6-7 luni.
Te-as sfatui sa nu lucrezi grupe apropiate, cum ar fi biceps+triceps in aceeasi zi, sau umeri cu spate/piept.
Acorda mai mult timp tricepsului pentru ca este o grupa mai mare decat bicepsul si se face mai greu.
In legatura cu programul. ar fi bine sa nu fie ceva strict. Fa-ti un program de pe o zi pe alta dar sa tii cont ce ai facut ultimele 3 zile.
Daca vrei un program fix iti propun asta:
Luni: spate + triceps
Marti: umeri + picioare
Miercuri: Biceps + abdomen
Joi: Piept + o grupa in care iti doresti sa cresti.
Vineri: piept.
Sambata -
Duminica -

| Cosmin86 a răspuns (pentru SeReNoo):

Dupa 6-7 luni de sala dai sfaturi sa nu lucreze grupe apropiate?

De unde ai scos prostia asta?

Joi si Vineri piept?

Apuca-te de sah

| mbzba a răspuns (pentru SeReNoo):

Joi: Piept + o grupa in care iti doresti sa cresti.
Vineri: piept.
Serios, piept 2 zile la rand? degeaba ai 6-7 luni.

5 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

La varsta ta ai putea s-o iei mai usor cu exercitiile fizice. Intreaba un antrenor specializat sau roaga-l sa-ti faca un program, potrivit abilitatilor tale fizice. Inca ceva: nu ridica greutati, impiedica dezvoltarea normala!

| mbzba a răspuns:

Cristian daca doresti antrenamentul meu imi scrii in privat.

| mbzba a răspuns (pentru mbzba):

Programul meu.