| paulmicutz a întrebat:

Am 17 ani 106 kg. Am 1.87. Si am 1 an de sala si as vrea sa se accentueze putin procesul de marire a muschilor. As lua niste proteine. Ma poate afecta pe viitor. Daca as lua ce imi puteti recomanda. Multumesc!

18 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Depinde de organismul fiecăruia.
Pe unii îi poate afecta, pe alţii nu.
Dacă doreşti să iei proteine, aruncă o privire aici: http://www.redis.ro/.
Pa-pa.

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

http://www.redis.ro/. e o mizerie, la ce suplimente au.

| bloodandpride a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Cu ce dracu' sa afecteze organismul? Comentati unii cam mult si nu stiti ce comentati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Bai micutsa de ce dai numai sfaturi handicapate? Il indrumi sa cumpere de la REDIS? ce o fi in capul tau

| Wehes a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

1. Proteine mananci zilnic tu si vad ca esti sanatoasa de postezi prostii pe aici.
2. Redis - Cea mai proasta firma, de la care risti sa te mai si imbolnavesti.
Eo va inteleg ca postati pentru Tricou si funde si asa mai departe dar nu mai postati la SPORT.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic "suplimentele proteice".

iti recomand:
http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-908g/

| anonim_4396 a răspuns (pentru aLeXaNdru145):

Good advice, man! hella good!

| EdiC a răspuns:

Pai proteinele nu te pot afecta nici cum proteinele dor te ajuta sa te dezvolti mai repede si sa iti cresca masa musculara deci nu te umfla.

| crystyanz a răspuns:

Cam gras pentru varsta, si inaltimea ta. Poate vrei sa slabesti mai intai happy.

| claudiu0121 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iei proteine.te va afecta de exemplu un var a luat proteine si acum pe la 28 de ani ii atarna pielea la brat ...eu iti recomand sa tragi mai mult la sala cam 2 ore pe zi si dupa vezi cum te faci cu timpul...
Sper Ca Am Fost De Ajutor

| bloodandpride a răspuns (pentru claudiu0121):

Prietene aia se numesc steroizi.Proteinele sunt benfice organismului.Si tu iei proteine, desi nu iti dai seama, din mancare.Deci "Shut up" si nu mai speria utilizatorii

| Arkhasas a răspuns (pentru claudiu0121):

_de exemplu un var a luat proteine si acum pe la 28 de ani ii atarna pielea la brat_
Proteine iei zilnic din alimente mă băiatule, şi uite că nimănui nu-i atârnă pielea.
Lasă minciunile!

| anonim_4396 a răspuns (pentru claudiu0121):

Esti retard! eu zic sa nu mai intra la categoria sport atat timp cat nu scrie permis prostilor. happy doar un sfat

| Cosmin86 a răspuns (pentru claudiu0121):

Eu am 27 de ani si nu atarna nimic, proteinele se gasesc SI IN MANCARE

tu chiar HABAR NU AI de nimic?

sala 2 ore pe zi? tu chiar esti complet paralel cu sportul!

"Sper Ca Am Fost De Ajutor", ai fost de ajutor demonstrand ca esti UN IDIOT care nu stie NIMIC despre sport ( sala 2 ore, doamne rolling on the floor )

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cu cat stai mai mult la sala cu atat pui mai multi muschi. E demonstrat! rolling on the floor LOL

| Wehes a răspuns (pentru claudiu0121):

1. Tu mananci proteine in fiecare zi si cu siguranta nu iti atarna pielea.
2. La sala stai maxim 1 ora jumate, in niciun caz 2.
Daca tu nu ai calcat niciodata intr-o sala asta nu inseamna ca trebuie sa-i inveti de rau pe altii.

| Wehes a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine ai Revenit, Cosmin big grin!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wehes):

Mersi, dar nu am revenit, doar ca mai dureaza putin pana imi inchid contul, adminii nu vor laughing

in timpul ala, mai dau si eu cate un raspuns