| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am 17 ani și practic sala din luna Martie.
Am 65kg și 1.83 înălțime.
As vrea sa iau niște creatina sau alte proteine.Voi ce îmi recomandați? Merita suplimente sau sa mai aștept? Si dacă da ce suplimente?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Creatina ia de la gymbeam si proteine iar sa cresti in forta. las pe astia cu nu mai lua si etc astia nu fac sala ce zic asa

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Poti sa iei suplimente oricand, DAR trebuie sa stii ca ele conteaza 10%, mancarea conteaza 90%... asa ca daca nu ai alimentatia pusa la punct, nu o sa te ajute prea mult.

| Mihai931 a răspuns (pentru Cosmin86):

Salut, am si eu o intrebare, sper ca ma poti ajuta mai ales ca ai experienta in domeniu. In ultimul timp m-am gandit sa cumpar ostarine, din ce am citit nu ar avea efecte secundare in doze mici, ce sfat imi dai?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihai931):

Nici macar nu stiu ce e aia "ostarine"!

| Mihai931 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ostarine MK-2866

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Creatina monohidrata e cea mai sigura, eficienta si foarte ieftina

| Mela1000 a răspuns:

Nu lua suplimente si asigură-te că iti menții condiția fizica bună pană mergi la sala. Dacă lucratul la sala nu e destul, ai putea lua suplimente.

| Alexarosculesei123A a răspuns:

Eu iti recomand sa folosesti proteina dar si creatina
Eu nu mai cumpar de la Gymbeam
Folosesc de la DY Nutrition https://bit.ly/3btz8r2

| luminitzamaria2008 a răspuns:

Ia frt tren