| Dany_Dany_1989 a întrebat:

am 24 de ani,am facut sala cu un program bun,care ma ajutat, insa am intampinat ceva probleme care mau facut sa renunt la antrenamentele zilnice.Problema e ca am slabit,muschii inca se vad, dar am slabit mult.am 1.87 si 70 kg....bratele sunt subtiri,picioarele la fel,mi-a ramas pieptul, abdomenul si tricepsul.Mentionez ca mananc cam 1kg de carne pe zi, branza f multa si lapte cam 1l pe zi.As vrea sa iau stero,am citit mult,tot felul de pareri, pro-contra.Stiu riscurile, insa daca este luat cum trebuie nu sunt riscuri atat de mari. Vreau sa urmez un ciclu de 6-8 saptamani dupa care sa incetez. Vreau un nume si un program de administrare.Multumesc! P.S:Va rog raspundeti la subiect.Cu stima

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica "antrenamentele zilnice", muschii cresc in zilele de pauza!

Nici profesionistii nu se antreneaza zilnic, ce naiba.

Si elimina laptele, il bei degeaba, are prea putine proteine si multi carbo si grasimi + lactoza. Nici macar nu e o sursa buna de calciu.

Deci, tu mananci "1 kg de carne pe zi + branza + lapte" => ALIMENTATIE PRAF.

Pune la punct alimentatia si apoi te gandesti la stero, daca mai e cazul.

| Dany_Dany_1989 explică (pentru Cosmin86):

Faceam dimineata, 5 zile pe saptamana, 2 ore. Dimineata mananc branza, si legume...carne...dupamasa o ciorba cu carne iar la cina legume(morcof,fasole verde, brocoli, porumb, etc) si carne. Antrenamentele sunt la fel, 5 zile doar ca merg seara la sala.Degeaba.Cineva la sala imi zicea, ca asta e organismul meu, si nu ma ingras, problema e ca nu se mai pune nimic pe mine, de aceea as dori sa iau stero.Ms de raspuns

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dany_Dany_1989):

Pai vezi... si antrenamentul e foarte slab happy

1. dimineata esti in stare CATABOLICA, deci e cel mai PROST moment sa te antrenezi

2. 2 ore e stupid, eu am 42 in brat si 38 in antebrat cu antrenamente de 45-50 de minute.

Antrenamentul dureaza MAXIM O ORA, daca chiar vrei sa cresti. Daca vrei sa ramai firav, fa 2 ore.

3. Ala de la sala e IDIOT.

Ia zi si ce alimentatie ai, EXACT. Ca sunt curios daca consumi carbohidrati DUBLU fata de proteine. ( stii ca asta e o conditie esentiala : carbohidrati-proteine raport 2-1, nu invers cum fac multi )

| Deliiiia a răspuns:

Daca vei merge din nou la sala, dupa terminarea perioadei vei slabi din nou. Accepta ca aceasta e greutatea ta ideala si nu-ti chinui corpul hranindu-l in exces. Nu te vei ingrasa asa, doar vei pierde energia consumata pentru digerarea hranii.

| ubox7007 a răspuns:

Nu mai fa zilnic, fa 3 sau 4 zile pe saptamana, fa o cura de detoxifiere din timp in timp (3 in 3 luni sau odata pe an, depinde de tine) si lucreaza un antrenament gen azi picioare maine pauza poimaine piept cu biceps triceps raspoimaine pauza rasraspoimaine umeri si spate si gata pe saptamana curenta...

Răspuns utilizator avertizat