| Ammizzu a întrebat:

Imi spuneti si mie un program de lucru pentru sala de fitness pentru mers 3 ori pe saptamana? Vreau sa imi lucrez pieptul, umerii, bratele si abdomenul si un pic spatele. Vrea sa prind si forta dar si masa musculara.
Picioarele le am destul de dezvoltate si stiu ce exercitii sa fac.

8 răspunsuri:
| suculete12 a răspuns:

Trebuie sa lucrezi toate grupele musculare

Luni: Piept Biceps Triceps

Miercuri: Umeri Spate Gambe

Sambata: Abdomen Coapse

| Ammizzu explică (pentru suculete12):

Imi dai si niste exercitii, niste videouri sau asa ceva

| marian951 a răspuns:

Luni:piept+brate
Miercuri:spate+umeri
Vineri:abdomen
Eu zic ca nu are rost sa mergi la sala pentru forta daca nu faci vreun sport.
Pentru masa musculuara este cel mai bine sa lucrezi o grupa pe saptamana.

| Ammizzu explică (pentru marian951):

Da-mi si mine niste videouri sau linkuri de exercitii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ammizzu):

Astea sunt cele mai bune :
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Daca le faci pe astea ca lumea, nu-ti mai trebuie altceva.

p.s. : la tractiuni la bara sa faci mai multe tipuri. si sa incerci sa faci si muscle-up, e un exercitiu grozav.

Si OBLIGATORIU sa ai o zi de picioare, altfel nu-ti maresti productia de TESTOSTERON semnificativ si o sa cresti foarte greu la toate grupele ( da, daca vrei bicepsi mai mari trebuie sa lucrezi picioarele, din cauza hormonilor ).

| costinbuze a răspuns:

Daca vrei sa te duci de 3 ori pe saptamana, iti trebui un program de minim 4 pre pe zi, si sa nu bagi proteine si mai stiu eu ce medicamente sa te unfle, sincer daca tragi natural atunci poti spune ca ai forta si muchii lucrati bine big grin deci fara medicamentatie, dupa ce te lasi de sala ti se lasa muchi si piela ca batranilor daca bagi repet {proteine}si alte meticamente care iti vor provoca si corpului tau pe parcursul vieti.vot sau funda daca te-am fost de ajutor D:

| suculete12 a răspuns (pentru costinbuze):

laughing)))))))))) de ce ii raspunzi baiatului daca nu stii nimic despre acest sport? proteinele= mancare concentrata. Daca bagi proteine sau creatina esti natural. Nu esti natural daca bagi steroizi

| Cosmin86 a răspuns (pentru costinbuze):

Ai fost de ajutor o rola, ai aberat COMPLET.

daca nu stii NIMIC, de ce comentezi ca un COPIL PROST?