| LinK0ff a întrebat:

Am asa o intrebare, acum 2 saptamani in urma m-am inscris la sala de forta... Am 15 ani si vreau sa stiu daca merita sa merg, daca nu voi avea probleme de sanatate si daca nu ma voi opri de crescut in inaltime. Si daca voi merge mai departe, ce ar trebui sa fac inainte de antrenament, adica ce ar trebui s-a maninc/ s-a beau... Proteine nu imi recomandati ca nu vreau s-a le consum.

2 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Nu patesti nimic! ci din contra te ajuta sa cresti pentru ca intinzi ligamentele! dar fa exercitiile corect! apropo degeaba nu vrei sa consumi proteine pentru ca le consumi in fiecare zi!

| dannycrtsz a răspuns:

Se scrie 'sa', fara cratima. Despre sala, de ce sa nu se merite? Iti dezvolti corpul si vei avea mai multa incredere in tine. Cat despre program, intreaba un antrenor de la sala, te va ajuta atat cu programul pentru sala cat si cu 'dieta'. Pace!