| alexionut45 a întrebat:

am auzit ca pentru a pune masa musculara dar a si sculpta abdomenul sa beau zer. Daca este adevarat in ce cantitate trebuie sa il consum si la ce foloseste el?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai nevoie de proteina din zer, NU de zer

zerul simplu pe langa proteina are si o gramada de grasimi.

deci, iti cumperi frumos o proteina din zer

| sparky34 a răspuns:

Da, zerul ajuta la chestiile astea, dar pe langa trebuie sa faci si exercitii fizice.

| UnOmModest a răspuns:

Omule, poti bea tu cat zer poftesti si in ce cantitati doresti, insa degeaba daca nu tragi tare si te antrenezi.
Degeaba daca nu faci exercitii fizice, alergi, ai un stil de viata sanatos si toate cele...
Mai inteles nu?
Sti vorba aceea: Go hard or go home! mai pe romaneste: Trage tare ori du-te acasa!
Nu ma intelege gresit, insa din ce ai spus tu aici, reiese ca te astepti ca zerul sa te faca un ''Schwarzenegger'' nu? fara a mai practica exercitii fizice.
Go hard or go home!
You choice!
Succes!

| Remus95 a răspuns:

E adevarat in caz ca nu stiai zerul are o valoare nutritionala buna dar trebuie combinat cu altceva.
p.s.(zerul si taratele sunt ingredientele pentru masa a porcilor)

| Remus95 a răspuns (pentru Remus95):

Dar trebuie sa faci si sala poti sa bei lapte e cel mai bun zerul e ce ramane dupa ce sa face branza.

| mircea915 a răspuns:

O mare prostie.Ar fi frumos sa bem zer si sa ne trezim dimineata ca stallone laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru mircea915):

E vorba de proteina din zer, care intr-adevar e considerata cea mai buna proteina

dar aia se obtine din zer cu aparate speciale, nu sa bei pur si simplu zer, ca iti strici stomacul