| nuconteazama a întrebat:

am cumparat un set de gantere de 20kg de la decathlon Timisoara si in el avea o hartie pe care arata multe feluri in care poti face exercitii cu ganterele dar din pacate am pieduto nu stie cineva daca o pot gasi pe net sau sa gasesc macar ceva asemanator dar sa fie poze nu video?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii

Alege grupa musculara si vezi ce exercitii cu gantere ai si da, sunt poze.

Dar vezi, ca muschii nu se fac doar cu exercitii, trebuie sa-ti faci un program, ca daca faci sute de exercitii / zi nu rezolvi mare lucru.

| ionutzul31 a răspuns:

Cauti pe net exercitii cu gantere si gasesti tot ce vrei.
App, nu te obosi sa citesti romanul de sus ca te doare capul laughing

| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

Iti dau eu un exemplu ce exerciti poti face cu ganterele.
Asta esti tu -- > : _|___ = Stai pe spate si ridici ganterele de jos in sus daca e de aia lunga. Sau stai in picioare si ridici de la stomac la gat. Stai jos pe pamant doar cu partea stanga a corpului si ridi gantera depe picior pana sus si de sus pana jos. Dupa pe partea dreapta. Poti sa ridici ambele gantere in acelasi timp facand asa. pana dreapta ridica sus pana stanga atunci e jos dupa invers mana stanga e sus a dreapta e jos. S-au ti mana dreapta, dreapta si dupa indoi umaru sa vina gantera la piept, dupa faci astas cu mana stanga. Si ultimu ca nu mai am idei stai pe un scaun si le ridici! Sall Funda

| Cosmin86 a răspuns (pentru asdasdasdasdasdsa):

Vrei sa spui flexii si fluturari cu gantere, nu e nevoie sa scrii un roman