| NimeniAltu15 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Am un flexor palmar si o gantera reglabila de 20 kg acasa, imi puteti da va rog frumos un program de sala pentru acasa? Apropo ajuta flexorul la dezvoltarea muschiilor antebratului?
Funda celui mai bun raspuns!
Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| BllackWolf a răspuns:

Descarca pe telefon aplicatia workoutschedule. Aplicatia este foarte utila si are multe utilitati care te vor ajuta sa iti formezi muschii prin diferite exercitii chiar si cu echipament limitat.Eu folosesc aplicatia si de cind fac antrenament doar cu 2 gantere de 8kg sun foarte multumit de rezultate!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Luni - piept & spate

Flotari la paralele sau flotari inverse intre banci - 4* CMRP
Flotari adanci (cu bratele pe gantere) - 4* 12
Fluturari cu gantere - 3* 10
Tractiuni libere (la barbie) sau la helcometru - 4* 8-12
Ramat din aplecat cu bara - 4* 10
Ramat cu gantera cu sprijin pe un brat - 4* 10
Marti: pauza

Miercuri - picioare, inclusiv gambe

Genuflexiuni - 4* 12, 10, 10, 8
Fandari cu gantere - 3* 6 pe fiecare picior
Indreptari - 3* 10
Ridicari de gambe (cu gantere in brate) - 5* 12, 12, 10, 8, 8
Joi - pauza

Vineri - umeri & brate

Presa militara - 4* 8-10
Ridicari laterale cu gantere - 4* 12
Fluturari din aplecat - 4* 12
Flexii pentru biceps cu bara - 5* 10
Extensii cu bara deasupra capului - 5* 10

eu asta faceam acasa https://www.youtube.com/watch?v=zCdh73EFyb4

| NimeniAltu15 explică (pentru RAY):

Frate eu am spus ca sa imi dai un program ce pot face acasa cu o gantera reglabila nu cu bari, helcometre si din alea ca nu am sala acasa