| Tataru69 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru, big grin Am grasime pe burta, atunci cand ma incord mi se vad primele doua patratele. nu stiu cum sa fac sa scap de grasimea de pe burta. Astept sfaturi, nu numai in sport ci si in nutritie. Dau funda celui mai bun! Sa va vad happy

Răspuns Câştigător
| trisoru a răspuns:

Tinere, 30 min abdomene zilnic cu pauza foarte scurta intre serii, nu o da in superantrenament, e vorba de timp si 30 min zilnic, manca constant doar tu ai de redefinit abdomenu nu de slabit cum fac altii ca dupa 18 nu mananca, e prostie...cel mai rapid pentru patratele te'as sfatui sa mergi pe youtube si sa cauti : Exercitii Valentin Bosioc, deci are tutoriale valabile omu, salut

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Salut,sfatul meu nu fa abdomene ca nu o sa slabesti o veste buna indiferent de sportul facut grasimea abdominala este prima care se duce, urmeaza un program acasa de excertiti sau alearga pe jos 30 sau 60 de minute pe zi
nu te infometa aiurea, cand ti foame manca atentie nu sa manci ca esti obisnuit si cand chiar ti foame bei 2 pahare de apa sa vezi
dieta pai majoritatea sunt dificile si iei tot inapoi pe tine parerea mea alege diversitatea manca de toate fructe,legume,carne de porc,oua,lactate totul dar cu limita
pericole de sanatate zaharul,sarea,dulciurile,mezelurile,pateurile tot cei facut de om ketcup,mustar,icre,chipsuri,pufuleti,alune dar fara sare, urmeaza o dieta urmata de orice vietate de pe pamant vezi animale grase nu? nu carnea de porc ingrasa nu si lenea de a face efort de o arde aia ingrasa lenea, grasimea este esentiala dar nu multa logic deci faci efort manca, nu faci nu manca mult, dimineata te scoli te duci manci un mar e fb apoi bagi un program dar intens nu ca babele sa simnti ca mori esti barbat ce naiba isi dau un program te omoara facio ora apoi nu freci menta mergi pe jos 2, 3 ore la pas alert sa vezi ce o sa slabesti sanatos sau vrei ceva rapid azi slabesti maine pui de 3 ori mai mult nu uita infometarea face ca metabolismul sa arda mai putine calori de ce pai ca sa supravetuiasca organismul, gandeste ca e corpul tau nu te lupta contra lui e cea ce ai mai de pret, u inainte mancam snitele, carne faceam sport aveam 55 de kg e n-am facut sport am ajuns la 65 si nu manc mult, dieta nu rezolva nu arde calori, sportul arde, nu arde benzina fara foc nu asa nici grasimea fara sport uite un program Shaun T - Insanity workout
asta nu inseamna sa manci mult
dimineata un mar 8
la ora 9 sport
12 mancare ce o fi manci calm, mesteci bine, nu in graba
13 mers pe jos 3, 4 ore ce bine o sa te simnti incredibiil, apare foamea seara daca nu manci ceva dimineata si mie imi apare si nu-i prea bine ca pui pe tine
seara la 11 in pat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai trebuie sa dai jos acea grasime, degeaba faci abdomene daca nu alergi, faci bicicleta, sau ma rog exercitii de genul asta, ca alimentatie trebuie sa consumi foarte putina paine, sau chiar deloc, si fara prajeli si dulciuri, e simplu, teoretic

| HaKa93 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci programul lui Shaun T numit HipHop Abs.
E si distractiv si cu ocazia asta inveti si miscari noi de dans happy
Trust me. It workswinking

| RAY a răspuns (pentru HaKa93):

Da programul e bun asa e

Răspuns utilizator avertizat
| Cristina1994c a răspuns:

In primul rand fa abdomene si incearca sa elimini painea, fainoasele si alimentele "grele"..incearca sa mananci cat mai sanatos.

| Afanase_Ioan_1998 a răspuns:

Ma mama mea tine o dieta... Dukan si a slabit 15 kg, dar e grea... daca vrei du-te si tu la inot si scazi in greutate, iti dezvoltii toti muschi, inveti sa inoti (asta daca nu stii) si e si distractiv!

| sergyula a răspuns:

Dai cu abdomene si mananca si tu sanatos adica legume fructe si vei vedea ca da rezultate