| BaconDavid2007 a întrebat:

Salut TPU! Am o bicicleta Omega Thomas cu roti pe 29" luata de noua in 2018 si anul viitor vreau sa imi achizitionez o noua bicicleta. Bugetul nu este prea mare asa ca ma gandesc sa vand bicicleta de o am acum dar problema este ca are urmatoarele defecte:
-deraiorul spate nu imi mai schimba decat de la treapte 3 pana la 7(daca cobor mai jos incepe sa dea in spite cel mai probabil_
-roata spate are un joc destul de mare
-frana fata se blocheaza din cand in cand.
Intrebarea mea este: Cu ce pret sa o vand daca este in aceasta conditie?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai bine rezolvi intii problemele astea? Nu par niste chestii groaznice, dar altfel o vinzi daca e fara probleme. As zice ca daca o rezolvi, macar un 600 RON, in functie de cum arata, poate chiar 8-900.

| cristi202 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

900 lejer. E o bicla bunicica. Daca i se pune o echipare serioasa (frine, schimbatoare, etc), devine o bicla decenta (pentru ca cadrul e bun), chiar si pentru impatimiti.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca este in starea aceasta parerea mea mai bine repar-o la un atelier si doneaz-o, sunt atatia copii care ar vrea sa se bucure de ceva din partea noastra chiar daca bicicleta este scumpa, renunta la bani.

Răspuns utilizator avertizat