| krisztian2 a întrebat:

am o intrebare : daca esti mai grasut si faci exercitii pentru abdomen slabesti?

Răspuns Câştigător
| Lucrian a răspuns:

Nu e o regula.
corpul tau pe parcursul zile arde o cantitate de calorii (prin faptul ca te misti, gandesti, procesarea hranei, circulatia sangelui etc etc)
daca tu o sa faci exercitii fizice, o sa arzi si mai multe calorii, ceea ce este bine
probabil ai vazut ca (aproape) pe fiecare aliment acum scrie cate calorii are (la 100 g/ml). daca tu mananci mai multe calorii decat arzi, atunci te ingrasi.
deci sportul te-ar ajuta sa arzi mai multe calorii, dar ai grija sa nu maresti si cantitatea de mancare

7 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Daca slabesti vei slabi proportional in tot corpul, nu poti slabi doar in zona abdominala...cand faci abdomene antrenezi muschiul abdominal care este ca orice alt muschi, abdomenele nu sunt pentru slabit.

| SMA a răspuns:

Daca te tii de aceste exercitii zilnic, atunci da. Dar asta nu inseamna ca dupa poti manca o tona de mancare, trebuie sa ai si un program alimentar limitat.

| imifacuncontincarescriucudiacritice a răspuns:

Da, dar trebuie sa faci si niste sport: alergari, bicicleta s.a.

| Дηdu a răspuns:

Nu neaparat slabesti.
Daca lucrezi intensiv zona slabesti dar doar in zona lucrata.
Daca vrei sa dea rezultate foarte bune, mai bine tii si un regim.
Regimul si sportul dau rezultate bune impreuna!

| AvrilLivigne a răspuns:

Abdomenele is pentru a intari muschi din zona abdomenului
sa si mai si slabesti, dar daca vrei sa dai jos din pulpisoare poti face o plimbare cu bicicletawinking

| swag a răspuns:

Da, dar doar daca tii si dieta in acelasi timp.

| Adelina_8185 a răspuns:

Nu chiar, trebuie sa ti un regim si sa faci sport. Poti purta si o burtiera pentru a transpira in zona aia mai multhappy