| Negrea_Mihai_1999 a întrebat:

Salut tpu...am o intrebare daca iei proteine cu creatina etc tot ce trebuie la sala intr.un an cat cresti in greutate in mssa musculara cu sala cu tot

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Aprox 7-8 kg de muschi + grasime. Apoi trebuie sa faci perioada de definire, sa arzi grasimea si apoi reiei.

Faci asta 3-4 ani si o sa ai muschi.

p.s.: pe langa suplimente trebuie sa mananci MULT.

Acum cate fripturi mananci pe zi? Si cate farfurii de orez, cartofi, paste pe zi?

| Negrea_Mihai_1999 explică (pentru Cosmin86):

Pai friptura odata pe zi si cartofi totodata...dar am intrebat pentru ca vreau sa ma apuc...am doar 54 de kg la 19 ani

| Cosmin86 a răspuns (pentru Negrea_Mihai_1999):

Schimba. Trebuie sa ajungi la friptura de 3-4 ori pe zi, o data cu cartofi, de 2 ori cu orez si ultima data cu salata. Dimineata bagi oua, branza si alta sursa de proteina, cu ceva carbo si grasimi.

| Negrea_Mihai_1999 explică (pentru Cosmin86):

Mersi mult de tot pentru sfaturi

| aXy99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Fructe, legume, cereale, oleaginoase, nu? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru aXy99):

Evident, am zis doar ca exemplu pentru proteine si carbo.

| Cosmin86 a răspuns (pentru aXy99):

Vezi asta:
https://www.youtube.com/watch?v=PBfDWstg3Hc

Daca nu ai rabdare 20 de min, il poti vedea fast-forward. Chiar e foarte misto ce mananca (si cum explica) evan.

Am pus aici ca e si pentru cel care a pus intrebarea.

Si da, stiu ca nu consuma fructe si oleaginoase in clip, dar probabil le ia ca si gustari, aici prezinta doar mesele principale, 6.

| aXy99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am vazut mai multe videoclipuri de genul asta. Ca sportiv natural nu ai nevoie de atat de multe proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru aXy99):

El se pregateste pentru mr olympia, e in alta liga happy

9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde cat de bine mananci, te antrenezi, de constitutia ta. Daca esti mai dotat genetic, poti pune si pana la 15kg de muschi. Grasime mult mai mult.