| Elvira575 a întrebat:

am o intrebare..si rog seriozitate,happy dau funda!
Sunt fata, deci acum jumate de an, si mai mult practicam sportul..in fiecare seara, pauza o zi in sap.era greu de la inceput dar ma obisnuisem( faceam tot felul de exercitii, ridicam greutati, flotari,mincam sanatos, si bla'bla'bla, aveam un abdomen de invidiat) problema e ca m-am lasat pentru o perioada,cauza fiind temele,scoala,suplimentar,practic nu aveam timp deloc sa fac sport, in afara de cit mergeam ziua, nimic nu faceam.Acum as vrea sa revin din nou la acel regim.dar nu stiu cum sa o iau de la capat..alerg putin si obosesc foarte repede, nu mai am puteri. Sfaturi ceva..va rog HELP!puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| buburuza2007 a răspuns:

Da incepe cu ceva usor eventual niste exercitii pentru picioare abdomen si alergare usoar cate 30-40 de min pe zi apoi mai adauga incet incet asa fac eu si sunt mult mai bine

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei neaparat sa devii cea mai musculoasa?(fetele cu muschi nu prea arata bine) Ce vrei sa schimbi? In fine... poti incepe si tu facand (putine! pentru a nu te forta) abdomene pe zi, de asemenea ar fi indicat sa faci plimbari pentru inceput apoi poti continua, dupa antrenamente, cu alergare usoara. Sper ca am ajutat!happy

| Elvira575 explică (pentru anonim_4396):

Nu neaparat musculoasa.dar in fine, nu e frumos cind ai multe kg, si grasimi pe la burta, si te ingrasi ca o.big grin E bine sa fii in forma

| Elvira575 explică (pentru anonim_4396):

Bine,o sa tin cont

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sfarsit, deci, mi se pare ca arati foarte bine si esti chiar frumoasa, nu vad de ce ai vrea sa slabesti, dar daca e neaparat, incepe si tu cu plimbari, apoi dupa un timp cu exercitii fizice(abdomene, flotari) apoi alearga putin, si din ce in ce mai mult. Succes doamna!winkinghappylaughing

| Elvira575 explică (pentru anonim_4396):

Domnisoara,big grin
Si nu fac asta pentru a slabi, ci pentru a duce un mod de viata sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A, pai asta schimba totul. Pt o viata sanatoasa etc.
Glumesc, nu manca porcarii, siii:marele final, sa nu devii obsedata de stil de viata sanos:plimba-te, ajunge, si fii ciloasawinkinghappylaughing

| Elvira575 explică (pentru anonim_4396):

Sportul contribuie partial la toate astea
te tii in forma,

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elvira575):

Ti-am spus Elvira, nu manca prostii, tine post, si ajunge atat, nu trebuie sa te chinui.

| Elvira575 explică (pentru anonim_4396):

Eu post am tinut,
si prostii nu maninc, daca vrei sa vii cu comentarii de genu; mai bine laso mai moale. Ms!

| BLeur a răspuns:

Începe cu o mâncare sănătoasă, îţi vine energia singură.
Cumva, ai fumat în perioada asta?

| Elvira575 explică (pentru BLeur):

Nu,eu nu fumez deloc.:d

| buburuza2007 a răspuns:

Exact asa patesc si eu acum e din cauza faptului ca organismul a devenit sedentar si a iesit din activitate de asta obosesti dupa 10 flotari si 20 de abdomene dar daca te tii din nou de sport o sa redevii la fel ca la inceput si eu am aceasta problema

| Elvira575 explică (pentru buburuza2007):

Eu nu stiu ce sa fac, asta e si problema, nu stiu cu ce sa incep..sa incep cu niste alergari.jum.ora ..si cv simple exercitii.big grin cred ca in jum de ora lesin de 3 ori

| buburuza2007 a răspuns (pentru Elvira575):

Da incepe cu ceva usor eventual niste exercitii pentru picioare abdomen si alergare usoar cate 30-40 de min pe zi apoi mai adauga incet incet asa fac eu si sunt mult mai bine

| MilkWithCereals a răspuns:

Ia-o de la capat, treptat, usurel, fara efort fizic prea mare deodata.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! eu te sfatuiesc sa incepi cu exercitii simple si usor, usor vin si cele mai complexe! Iti recomand din tot sufletul sa faci KANGOO JUMPS-este ff eficient si iti modeleaza corpul ff frumos - iti spun din proprie experienta!