| YokoLoko a întrebat:

Ceau TPU
Zilele astea mi-am luat o proteina destul de bunicica nitro-tech, pe site-uri scrie ca se baga o cupa la 400ml apa sau lapte dupa antrenament..eu totusi vreau sa bag 2 cupe ca pe cutie scrie ca pot baga 2 cupe la 800ml, dar pe toate site-urile scrie ca se baga cate o cupa, iar mie mi se pare prea putin:d....cine a consumat aceasta proteina va rog mult ajutati-ma cu aceasta informatie.si totusi daca as baga 2 cupe cum ar fi mai indicat sa bag, o cupa dimineata iar cea de-2a dupa antrenament sau am2 dupa antrenament cu 800ml.Help mehappy

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cate grame are o cupa?

| YokoLoko explică (pentru Cosmin86):

37g

| Cosmin86 a răspuns (pentru YokoLoko):

La o masa corpul poate asimila 30-35 gr de proteine, daca iei 2 cupe a doua e practic irosita happy

mai bine iei a doua cupa in alt moment al zilei ( gen dimineata, intre mese, etc. )

| AntrenorFitness a răspuns:

Poti lua si 2 cupe. O sa ai 60g proteina, 4 L-alanina si carbohidrati si 6g de creatina. Neaparat dupa antrenament. Poti lua amandoua dupa antre sau 1 dupa micul dejun si una dupa antre. Important e sa administrezi in primele 60 min dupa antre, cand ai fereastra anabolica.
Bafta!