| Distruspedinauntru a întrebat:

am si eu o intrebare.
Ma puteti ajuta va rog? Sunt mai incepator la asta dar mi-am luat niste gantere de vreo 2 saptamani si as vrea sa ma ajutati si pe mine cu un program ceva de exerciti, momentan eu fac serii a cate 10 -15 repetari si fac cate 3 serii. asta cu ganterele la piept si la biceps la fel pe o mana si pe cealalta. Este bine? Si da la inceput am avut o febra incredibila dar tot am continuat si acum de la un timp nu stiu de ce nu se mai prinde febra de mine...e un lucru bun? PS: fac o zi da o zi nu - ma refer la pauze si am 15 ani.Dau funda celui mai bun raspuns. Mutlumesc!

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce obiective ai? vrei masa musculara, slabire, rezistenta, etc?

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu e evident? Toti copii vor "masa musculara" deja cand vad cuvintele astea ma bufneste rasul.Ei nu au habar cu ce se mananca culturismul dar ce conteaza, sa ai bicepsu mare "ca le place la fete"

| Distruspedinauntru explică (pentru Cosmin86):

Un corp frumos happy si nu nu sunt gras si nici slab sunt cam la mijloc daca la asta te referi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Distruspedinauntru):

Atunci lucreaza-ti tot corpul, nu doar 2 grupe.

Du-te la sala

| Antooooooooooooooo a răspuns:

In primul rand cand faci febra musculara inseamna ca ai lucrat suficient. Nu ai nevoie de un program fix,; insa daca vrei intr-adevar un corp bine lucrat trebuie sa mananci si sanatos. Ar fi mai bine sa faci sport in fiecare zi; si pe langa aceste glande sa alergi prin parcuri dimineata macar la o saptamana. Si dupa ce termini exercitiile sa faci un dus relaxant; mai intai cu apa calda apoi cu apa rece. A da, si sa bei multa multa apa (sau diferite ceaiuri naturale )