| Vlad46 a întrebat:

Asi vrea sa stiu si eu pentru a da jos din grasimile abdomenului ca cate serii si abdomene este necesar sa fac pe zi.
De cateva zil fac in fiecare seara cate 3 serii de 40 de abdomene.
Am 15 ani 1.81 inaltime si 74 kg

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Greutatea e bună pentru baiat! Dar nu strică să faci şi serii de genoflexiuni şi serii de flotări! Baftă multă şi răbdare+ ambiţie!

| Cosmin86 a răspuns:

Pai nu faci abdomene pentru ars grasimi, abdomenele sunt exercitii pentru masa musculara.

Pentru ars grasimi faci CARDIO ( alergat, inot, etc. ), dar ca lumea.

Cardio + o alimentatie corespunzatoare ( asta NU inseamna multe fructe si legume, ci o alimentatie ca lumea ) si o sa dai jos grasimea.

Fa si abdomene, de 2 ori / saptamana e suficient pentru dezvoltarea musculaturii, eventual si niste ridicari de picioare ( doar cu abdomene lucrezi partea superioara a abdomenului, ai nevoie si de exercitii pentru zona inferioara )