| SasukeUchihakun a întrebat:

Cam cate abdomene ar trebui sa fac pe zi ca in o luna doua luni sa fac patratele?(am 14 ani)

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Patratelele NU se fac cu abdomene, astea sunt aberatii de copii mici.

Mai documenteaza-te

http://www.culturism.ro/......domen.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mie de ajuns un minut, eu le fac cu markerul.

| Spaz472 a răspuns:

Normal trebuie sa faci 100 de abdomene pe zi dar nu o sa ai patratele in 2 luni. Cauta pe net modalitati pentru a face abdomene ca sunt mai multe modalitati. Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spaz472):

Serios? alt copil mic

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Spaz472):

Normal nu ai nici o treaba. ce gasesti tu pe net patratele in 2 saptamani si vrajeli pe fata. abdomenu e singura grupa de muschi care nu tine de antrenament, ci de regim alimentar.

| Spaz472 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine ca esti tu copil mare...reteta care o dai tu este pentru alimentatie citeste si tu ce gasesti pe google inainte sa dai un sfat cu informatii proasta, de fapt nu sunt proaste e adevarat ca iti trebuie si o alimentatie sanatoasa pentru dezvoltarea muschilor dar degeaba mananci sanatos daca nu faci exercitii pentru marirea si mentinerea incordarii lor...lasa net-ul, mai treci pe la sala, vezi ce mai spun antrenorii si apoi te intorci sa iti dau cu link-ul tau in cap.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spaz472):

Alimentatia conteaza 90 %. Si stiu ce-mi spui antrenorii si sportivii profesionisti, am destui ani de sala si am cunscut inclusiv sportivi medaliati.

Si pe de alta parte, propria experienta, eu nu prea imi lucrez abdomenul si il am foarte dezvoltat ( pot face abdomene cu 40 de kg pe piept )

| Hades98 a răspuns:

In general 400 big grin
Daca poti si mai multe.
DAR TREBUIE sa ai grija si la ce mananci / bei daca vrei sa faci abdomen in asa un timp scurt.
DAR nu uita, facand abdomene nu slabesti.

| cosmin23a a răspuns:

In jur de 100, cred. Eu iti recomand sa te duci la o sala de forta si o sa iti fac program strict pentru greutatea si varsta ta.

| CEl8oo a răspuns:

Bai eu fac antrenamente de 5 luni si in mod regulat..la sfirsitul antrenamentului fac si abdomenul ..si abia a aparut muschii abdominali dintati,.si patratele tot.dar fii atent n alt lucru important de stiut este ca muschii abdominali necesita o antrenare normala, asemanatoare ca intensitate si frecventa celei folosite in cazul altor grupe de muschi.
Astfel, nu este necesar ca in fiecare zi sa-ti antrenezi muschii abdominali pentru ca vei ajunge sa ti-i stresezi prea mult.

| mitika12 a răspuns:

Uite incearca astea pe mine m-au ajutat http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ

| Turturica a răspuns:

Hm ...si eu am 14 ani, am patratele dar cu greu am reusit, iti recomand sa faci cate 80-100 de abdomene dimineata si seara (sau cel mai bine faci pana cand simti ca abdomenul iti ia foc), sa mamanci foarte multe fructe, carne de vita, salata, sa nu mananci multe dulciuri