| Daniel_Dany_1990_tmyT a întrebat:

ce sa lucrez ca sa fac piept câte seturi și repetați și cât timp?
Mulțumesc anticipat dau funda!

2 răspunsuri:
| Alin23KING a răspuns:

Daca esti la inceput, iti recomand sa faci exercitii compuse pentru a lucra mai multe grupe. In fine, daca vrei sa-ti lucrez pieptul, fa exercitiile de baza, impins la piept cu ganterele si cu para( din ambele planuri pentru a face si partea superioara). Greutatea depinde de tine, insa forma e ceea ce conteaza, numarul de repetari intre 7-14 si seturi cel putin 3. Si pauza dintre ele, ar depinde de tipul tau somatic, eu iti recomand cel putin 50s intre seturi. Multa bafta

| Andrei123asd a răspuns:

Depinde ce parte a pieptului vrei sa lucrezi, poti sa faci cu bara tranversala sau daca nu cu 2 haltere.Depinde si cu ce greuti faci, eu iti recomand sa faci cu 40 la bara tranversala pana te extenuezi, faci o pauza si repeti asta de trei ori.In 3 saptamani se cunoaste.