| IncorrectUsername a întrebat:

Ce ziceti, sa ma apuc de baschet? Am 12 ani,1, 68 dar sunt cam plinut...Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| bcalex96 a răspuns:

Daca ai vointa si iti place acest sport cu siguranta apucate, si ce daca esti putin mai plinut o sa vezi diferente atat in inaltime cat si in greutate.

| IncorrectUsername explică (pentru bcalex96):

Mersi,dar am o intrebare.E mai greu Baschetul decat Fotbalul?

| bcalex96 a răspuns (pentru IncorrectUsername):

Sincer nu stiu fotbal eu nu prea joc, adica mai deloc imi place mai mult tenis (de picior), si baschet e destul de frumos imi place sa joc, probabil ca in fotbal depui mai mult efor ca te saturi sa alergi parerea mea, dupa cum ti-am spus nu joc fotbal.

8 răspunsuri:
| Enki a răspuns:

As zice sa te apuci de la o varsta cat mai frageda.esti destul de inalt.ai fi perfect pentru baschet

| Prietenoasa a răspuns:

Da de ce nu? Poti slabi.

| Raraa a răspuns:

Un sport prinde bine oricui. happy

| corbeaioanagabriela a răspuns:

Da normal.Proful nostru de sport ne-a antrenat din clasa a 4, si pe fete si pe baieti.Nu conteaza ca esti plinut, doar trebuie sa intelegi jocul, strategiile, sa te ti bine.Sa sti regulamentul, si cel mai important sa stii pasi la aruncarea spre cos.Ma rog, restul le vei invata singur.

| DANNA99 a răspuns:

Da, cu ocazia asta poti sa si slabesti

| bulineneserioasedecicolata a răspuns:

Nu conteaza ca esti plinut. sportul de aia se face ca sa te dezvolti si te asigur ca dupa un an de baschet o sa slabesti si la inaltimea ta ai fi potrivit pentru baschet.
Mult succeswinking